Понад 1000 зруйнованих будівель та сотні загублених життів - Ізюмський районСтаном на сьогодні відомо, що зруйновано понад 1000 будівель, та щонайменше 855 жителів Ізюмського району загинуло від російських обстрілів.

Дані не є остаточними, оскільки в районі тривають активні бойові дії, а частина території окупована, про це повідомляє Харківська обласна військова адміністрація.

“Наразі в Ізюмському районі під контролем України перебувають населені пункти Донецької селищної ради, Барвінківської міської ради та частина  Балаклійської міської ради. Інша частина територій, на жаль, повністю окупована ворогом. По лінії фронту – по Сіверському Дінцю йдуть великі бої, також окупанти обстрілюють мирне населення. Через це ми зараз не можемо відновлювати пошкоджені об’єкти інфраструктури. Ворог не погоджує коридори для евакуації населення. Ситуація досить напружена, але на сьогодні українські військові тримають свої позиції. Віримо в ЗСУ і робимо все для нашої перемоги!” – про це повідомив Голова Ізюмської РВА Степан Масельський.

  • В Ізюмському районі з липня розпочали надавати виплати вимушено переміщеним особам. Наразі в районі нараховується 2480 ВПО. Пенсії виплачуються у Барвінківській, Донецькій та у деокупованій частині Балаклійської громади. Зокрема, здійснюється адресна доставка пенсій, також кошти можна отримати у доступних відділеннях «Укрпошти».

На окупованих територіях соціальні виплати надходять на банківські картки. А громадяни, які не мають банківських карток, зможуть отримати виплати в будь-якому відділенні «Укрпошти» на підконтрольній території України.

  • Державна служба з надзвичайних ситуацій та екстрена медична допомога продовжують працювати, зокрема і на тимчасово окупованих територіях району. Рятувальники та бригади “швидкої” залишилися, щоб допомагати українським громадянам, які фактично стали заручниками окупантів. 

Медичні заклади на окупованих територіях не обслуговують населення, медичні послуги не надаються, що є великою проблемою на сьогодні.

  • З березня у закладах освіти оголошено простій у роботі, учні приєднувалися на навчання в інших школах. Випускники отримали свідоцтва про закінчення базової та повної загальної середньої освіти.  Формат освіти в наступному навчальному році буде визначено відповідно до безпекової ситуації.
  • На тимчасово окуповану територію російські загарбники не дозволяють завозити гуманітарні вантажі. На підконтрольних Україні територіях населення забезпечується гуманітарною допомогою – продуктами харчування, засобами особистої гігієни, медичними препаратами. 
  • Відбувається збирання ранніх зернових на неокупованих територіях  району. 

Всього засіяно 102230 га озимих зернових.

Скошено та обмолочено 26413 га: озиме жито – 120 га, озимий ячмінь – 1000 га, озима пшениця та тритікале – 25293 га.

Намолочено всього 91620 тонн зерна, урожайність становить 34,6 ц/га, зокрема: озиме жито – 454 тонн (урожайність 37,9 ц/га), озимий ячмінь – 3400 тонн (урожайність – 34,0 ц/га) та озима пшениця і тритікале – 87766 тонн (урожайність 34,7 ц/га). 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.