Как ловить щуку весной на спиннингЛовля щуки навесні для початківців

Щука давним-давно вважається свого роду символом спінінгової риби. Кожен рибак, що поважає себе, використовує спінінг, мріє її зловити. І хоче знати де, коли та як це можна зробити.

Усі знають, що на території України щука поширена повсюдно. Як правило, вона однією з перших серед усіх риб, поширених у нашій країні, починає нереститися. Причому робить вона це за температури води 4-6 градусів. І вже за два тижні після нересту починає відновлювати втрачені сили.

Починаючи з квітня, щуку можна ловити на Харківщині. У середньому тривалість щучої активності можна спостерігати приблизно до середини червня. Далі слідує невелика літня перерва, під час якої смугаста хижачка підстерігає свій видобуток у чагарниках очерету і густіших водоростей.

Звичайно бувають винятки, але, як правило, влітку мало кому з рибалок, що ловлять на спінінг, вдається зловити щуку. З першим осіннім похолоданням починається активність щуки, пов’язана з осіннім “жором”. Саме в цей період більшість рибалок, які ловлять на спінінг, сподіваються зловити щуку. Займатися цим процесом можна аж до зими та першого льоду.

Как ловить щуку весной на спиннингСпіймати щуку можна в заростях очерету і латаття, а також у прибережних корчах з помітним перепадом глибин. Ці місця є улюбленими місцями щучого полювання. Як правило, щука тримається біля самого дна. Відразу її можна не помітити, оскільки вона абсолютно нерухома і нагадує довгу дерев’яну палицю або гілку.

Місця впадання річок у озера та маленьких струмочків річки також необхідно перевірити на наявність щуки. Так як часто саме тут вона влаштовує полювання на дрібну рибку, що знесилена сильною течією.

Досвідченими рибалками помічено, що під час весняного «жора», щука найменше полохлива, незважаючи на відсутність водоростей. Ловити її можна 15-20 метровими закидами. Для здійснення цього способу лову ідеально підходять спінінги з тестом 5-20 – 7-23. Ідеально підходяща довжина подібних спінінгів становить 240 см. Котушку варто вибирати в повній відповідності до обраного тесту спінінга. Найчастіше для лову щуки досвідчені рибалки вибирають котушки Shimano, Daiwa, Banax, Mitchell із розміром 2000-3000. При виборі котушки варто ретельно перевірити її справність і те, наскільки чітко здійснюється фіксація лісоукладача.

Принад для лову щуки існує безліч. Як стверджують фахівці в цій галузі, найпростіше у холодній весняній воді хижачка клює на воблер. Літо найкраще вибирати блешні, що обертається, а в період осіннього жора – блешні, що коливаються.