Как, где и когда правильно посеять рассаду помидоровПомідори краще вирощувати розсадою, що прискорює одержання врожаю.

Помідори на розсаду починають сіяти у лютому та закінчують у квітні.

Коли садять насіння помідорів на розсаду

Найбільш витривалою та міцною є розсада томатів, яка досягла 60-денного віку. Визначення термінів посіва залежить від регіональних кліматичних умов.

Зазвичай висівання ранніх томатів на розсаду відбувається у березні — з середини до кінця місяця. А ось посів парникових сортів помідорів планують на пізніший період — першу декаду квітня. Насіння ж томатів, призначених для вирощування у відкритому ґрунті, висівають на розсаду наприкінці березня.

Наскільки швидко насіння піде в зростання, залежить від терміну давності та умов зберігання. Наприклад, посівний матеріал, зібраний 3 роки тому, зійде за тиждень, а насіння торішнього врожаю — вже за 4 дні.

Також слід мати на увазі, що насіння, поміщене в грунт сухим, дасть паростки лише на 10-й день, а замочене і проросле насіння зійде швидше – днів через 5-7.

Как, где и когда правильно посеять рассаду помидоровЯк проростити насіння

Насіння томатів викладають тонким шаром на зволожену бавовняну тканину, попередньо розстелену на тарілці або в лотку. Можна також використовувати для цієї мети вологі ватяні диски та поролон, але не медичну марлю, в яку корені легко вростають. Зверху насіння накривають мокрою серветкою та харчовою плівкою (поліетиленовим пакетом), щоб зберігати вологу.

Для прискорення процесу пророщування необхідно підтримувати температуру повітря в межах +25°С – +30°С та постійно стежити за тим, щоб насіння лежало на вологій підстилці. Однак велика кількість води неприпустима, адже для пробудження насіння потрібен вільний приплив кисню.

На замітку! Пам’ятайте: кожне насіння проростає у різний час. Тому потрібен невсипущий щоденний контроль, щоб насіння з паростками, що з’явилися, негайно висівати в посадковий грунт. Глибина засипки має перевищувати 10-15 мм.

Після посадки насіння томатів горщики чи ящики треба накрити поліетиленовою плівкою чи склом. Щоб насіння швидко проросло, у приміщенні, де стоїть розсада, треба підтримувати температуру повітря в межах від +23 до +26°C.

Как, где и когда правильно посеять рассаду помидоровКоли з’являться перші сходи, плівку (скло) треба усунути, розсаду перемістити у світле місце, а температуру повітря знизити до +18°C. У перші 5-7 днів розсаді томатів треба забезпечити цілодобове висвітлення. Завдяки світлу рослини почнуть інтенсивніше розвиватися, а знижена температура стимулює розвиток кореневої системи. Через 7-10 днів розсаду томатів можна переводити на 14 годинний світловий день. Температуру у приміщенні можна підняти до +20°C.

Терміни висаджування розсади в теплицю або відкритий ґрунт

Оптимальним віком розсади для висаджування помідорів на ділянці є близько 60 діб. Однак перед цим необхідно дочекатися, коли ґрунт на грядці прогріється до 10 градусів та пройде загроза поворотних заморозків.