Залишилося багато насіння з минулих років, що з ним робити.

Строки зберігання насіння.

Оптимальные сроки хранения семян для огорода - советы

 

 

Насіння не можна зберігати в поліетіленових пакетах. Якщо якимсь чином таке у вас є – краще викинути його без сумнівів.

Також не можна тримати насіння в холодіФахівці стверджують, що насіння, яке перебувало в холоді, треба відігрівати за температури 30 градусів. Якщо насіння пошкоджене шкідниками – позбудьтеся його.

Далі обов’язково перевірте строки зберігання. Для висівання коренеплодів, капусти й цибулі краще використовувати торішнє насіння. У цьому випадку рослини будуть більшими й життєздатнішими та менш схильними до стрілкування, цвітіння, нарощуватимуть більшу масу. Та й схожість у такого насіння краща.

А ось огірки, кабачки, гарбузи потрібно сіяти насінням мінімум дворічної давності. З однорічного насіння виростають огірки, які дають багато чоловічих квітів (пустоцвітів).

Є вихід – прогріти минулорічне насіння, щоб воно мало якості «бувалого».

Швидше за інші культури втрачають схожість пастернак і цибуля-чорнушка. У моркви й селери схожість не така вже й висока та зберігається недовго.

Насіння томатів, якщо правильно його зберігати, не зменшує схожості до 6–8 років.

Довідка: Насіння, яке зберігалося більше за оптимальний термін, хоча й має гіршу схожість, але не є зовсім не придатним для висівання. Навіть більше, воно є плодючішим, але водночас – і слабкішим.