Населення Харківської області старішає: війна забирає молодих і активнихЧим довше триватиме війна, тим менше населення залишиться у Харківській області.

В Україні катастрофічно скорочується населення: пенсіонерів буде більше ніж працюючих. Хоча велика смертність людей похилого віку і низька народжуваність не сильно позначиться на демографічній ситуації в данному випадку.

“Війна та еміграція призвели до скорочення населення України з 37 мільйонів до війни до 31 мільйонів у 2024 році, а робочої сили – з 17,4 до 11,2 мільйона. У 2022 році населення скоротилося до 34,8 млн осіб, у 2023 році – до 33,2 млн осіб.”, – розповідає експерт.

Катастрофічне скорочення населення у співвідношенні жінок та чоловіків, смертність та народжуваність

Війна в Україні продовжується – щодня гинуть люди, як на фронті, так і у мирних містах від ракетних ударів ворога. Мільйони українців виїхали через війну в інші країни і поки невідомо, чи повернуться вони додому.

Біженці які покинули теріторію держави, а це від 4,6 млн. до 8,1 млн., і близько половини з них – це діти, інша половина це жінки, тоді як пенсіонерів – менше 2%.

Зараз ніхто не може сказати про кількість в Україні чоловіків, а тим більше скільки з них мобілізовано — інформація не оприлюднюється.

У будь-якому разі тенденція до скорочення чисельності населення збережеться, тому що вона існувала у нас і у відносно мирний час.

Ізюм, місто, знак, з села Капитолівка, район, таблоНаприклад: Лише у місті Ізюмі Харкківської області за 2023 рік майже померла тисяча людей (943), а народилося всього 71 дитина. Таку інформацію опубліковало місцеве видання “Обрії Ізюмщини” з посиланням на Ізюмський відділу ДРАЦС.

Тобто співвідношення смертності до народжуваності 10 до  1. Це катастрофа, якої ще небуло ніколи. Місто вимирає.

У 2021 році було зареєстровано 1594 смерті та 290 народжень. 2022 рік говорять про те, що померло 510 мешканців Ізюмської громади, а народилося 36. 

Довідка: Є такий біологічний закон, що хлопчиків завжди народжується трохи більше дівчаток. Орієнтовно на 100 дівчаток – 107 хлопчиків. В інтервалі від 30 до 35 років співвідношення вирівнюється, а потім йде стрімке скорочення чоловіків у працездатному віці. Це залежить від умов праці, екології, способу життя, шкідливих звичок, таких як куріння та алкоголізм.