Як правильно ловити білу рибу в жовтні?

Жовтень, напевно, найбільш некомфортний місяць для риболовлі. Все частіше можна спостерігати похмуре небо, дуже часті тривалі дощі супроводжуються холодним вітром.

У жовтні риба вже остаточно починає покидати літні стоянки і збирається в місцях зимових стоянок (вири і ями). Риболовля приносить хороші результати при лові карася, плотви і густери, трохи гірше клює підлящик і язь. На донну снасть можна зловити досить великого ляща.

Яку білу рибу і чим ловити у жовтніКарась. Клювання карася в жовтні вважається нестабільним, проте багато хто пристосувався до осінньої ловлі. Найефективнішою глибиною вважається відстань у 3-5 метрів від поверхні води. Підгодовувати карася в жовтні краще перловкою. Як принада чудово підійде мотиль, ще один варіант – черв’як. З 11 години ранку карась починає потихеньку обідати. Тут важливо пам’ятати, що риба в жовтні харчується вже не так активно. Необхідно проявити обережність, щоб прикорм раптово не перетворився на головну страву. Ловити можна як стоячи на березі, так і відпливши трохи далі на човні.

Лящ. Створюючи прогноз клювання білої риби, неможливо не згадати про ляща. У першій половині жовтня він продовжує добре ловитися. Щоправда, якщо влітку можливе клювання на приманку, яка опускається на дно, то в жовтні лящ віддає перевагу насадці, що вже лежить на дні. У такому разі буде краще взяти штекерне вудлище до 15 метрів завдовжки. З його допомогою приманка затримується на місці прикорму. Як наживка під час жовтневої риболовлі підійдуть черв’яки та мотиль. Для ловлі краще підібрати водойми, що густо заселені молюсками. З початку другої половини жовтня клювання ляща поступово стихає.

Яку білу рибу і чим ловити у жовтніПлітка. У період помітного похолодання плітка утворює численні групи. Риба готується до зими. Тому шукати її краще в глибоких ямах річки. Досвідчені рибалки завжди звертають увагу на місця, де в річку впадають невеликі струмки. Саме там може мешкати велика плітка. У жовтні варто віддати перевагу наживкам “тваринного” походження. Ідеально підійде суміш опариша з подрібненими черв’яками. Не завадить взяти перловку, горошок і консервовану кукурудзу. Прикорм – обов’язкова умова для вдалої ловлі.

Восени плітка добре клює вранці: до 11, а потім знову відновлює свою активність після 13-ї години. У спокійний ясний день клювання може тривати практично аж до заходу Сонця.

Плоскирка. Тут визначальним фактором ловлі є погодні умови. Теплим сонячним днем клювання плоскирки завжди найуспішніше. За такої погоди її можна ловити хоч цілий день. Плоскирка віддає перевагу тихим місцинам на глибині, де тепла вода поєднується з мулистим дном. У жовтні її численні зграї вже шукають зимувальні ями. Головне завдання рибалки – знайти, де ж харчується велика група плоскирок. У такому разі успішна риболовля гарантована.

Ранок – найвдаліший час для старту ловлі. В ролі наживки підійдуть личинки, опариші, мотилі, а також черв’яки. Прекрасним варіантом прикорму стануть глиняні кульки з додаванням інгредієнтів “тваринного” походження.

Лин. Жовтень – вдалий місяць, щоб зловити великого лина. Рибалкам на руку грає прагнення риби запастися жиром для комфортної зимівлі. Влітку лини плавають нечисленними групами, проте восени створюють великі зграї. Найкращим моментом для ловлі стане перша половина теплого сонячного дня. Опади та сильні пориви вітру неодмінно злякають рибу.

Лина також приваблюють натуральні приманки “тваринного” походження, а саме: черв’яки, опариші, п’явки та мотиль. Хорошим варіантом прикорму стане пшоняна каша, варені яйця та сир. Восени рибу легко перегодувати, тому важливо не переборщити з кількістю прикорму. Від сильних ароматизаторів у холодний сезон краще відмовитися – лина це тільки відлякує.

Яку білу рибу і чим ловити у жовтніКороп та сазан. Кльов цих представників рибного світу в жовтні залежить переважно від погодних умов і часу доби. Якщо ранок – це період активності невеликих коропів і сазанів, то великі особини харчуються в другій половині дня, аж до настання темряви. Ідеальна ситуація для ловлі – сонячна погода без відчутних поривів вітру. Навіть легкий дощ здатний прогнати рибу геть – коропи та сазани вирушать у зимувальні ями.

У жовтні їх приваблюють “тваринні” наживки: черв’яки, опариші та мотиль. Для прикорму краще обрати м’ясо-кісткове борошно, рибні консерви, а як природні аромати підійде соняшникова олія, аніс і часник.

Досвідчені рибалки попереджають: різкий запах відлякує рибу.

Риболовля в цього місяця хоч і не зовсім комфортне заняття з точки зору погодних умов, але все ж можлива і може бути досить успішною.