Какие мины бывают и как их отличать: важная информацияЯка небезпека? Фото найпоширеніших мін та вибухонебезпечних предметів.

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій розповіли про найпоширеніші види мін та що потрібно робити, якщо ви їх виявили.

Що робити, якщо ви побачили міну:

  • Не наближайтесь до мін та боєприпасів.
  • Не зрушуйте їх з місця, не кидайте в них різні предмети (зона поразки може бути набагато більшою, ніж ви припускаєте, до того ж поруч можуть бути й інші міни, які можуть здетонувати від вибуху).
  • Повідомляйте про такі знахідки рятувальникам (112) або поліції (102).
  • По можливості огородіть небезпечне місце.
  • Попередьте тих, хто знаходиться біля вас.
  • Залишіть небезпечну зону та не повертайтеся до розмінування.

Найпоширеніші види мін:

ПФМ-1 и ПФС-1ПФМ-1 та ПФС-1
Це фугасна протипіхотна міна натисної дії розміром 11х6х2 сантиметра. Сила спрацьовування – від 5 кілограмів. Буває зеленого та коричневого кольору. Має механізм самоліквідації. Може зустрічатися у місцях завдання ударів по системах залпового вогню.

ОЗМ-72ОЗМ-72

Це уламкова протипіхотна міна, яка завдає кругової поразки. Розтяжка: якщо її зачепити – здетонує. Сила спрацьовування – від 3.5 кг. Може встановлюватися в керованому та некерованому вигляді.

МОН-50МОН-50

Це осколкова протипіхотна міна спрямованої дії. Має датчики у вигляді розтяжок: якщо зачепити – здетонує. Сила спрацьовування – від 3.5 кг. Може встановлюватися в керованому та некерованому вигляді.

ТМ-62МТМ-62М

Це фугасна протитанкова міна. Має датчик у вигляді диска. Спрацьовує від 120 кг. Найчастіше встановлюється у ґрунті або на поверхні землі. Часто поряд встановлюються міни-пастки, тому підходити чи зрушуватись з місця категорично заборонено!

ПОМ-2ПОМ-2

Це уламкова протипіхотна міна, яка завдає кругової поразки. Має чотири датчики цілі у вигляді розтяжок. Спрацьовує від тиску 3,5 кг. Має механізм самоліквідації.

ПМН-2

Це фугасна протипіхотна міна. У дії наводиться від натиску. Має датчик мети у вигляді хреста. Її діаметр 12 см. Встановлюється у ґрунті або на поверхні землі. Можливі кольори: коричневий, зелений.ПМН-2

МОН-200МОН-200

Це осколкова протипіхотна міна. Встановлюється з розтяжками та приводиться в дію від їхнього збудження. Від МОН-50 відрізняється великим розміром. Зусилля спрацьовування – 3.5 кг. Може встановлюватися в керованому та некерованому вигляді.

Мінометні міни

Минометные миныЦі міни призначені для ураження живої сили, майна та легко броньованої техніки. Характерною особливістю є стабілізатор, який має вигляд оперення (задній кінець стріли). Найпоширеніші в Україні 120 мм, 82 мм, 60 мм. Може спрацювати від падіння, удару.