Що таке Біткоїн та як він працює?Усе різноманіття торгових пар, як, наприклад, ADA/USDT, ETH/USDT та інші, не з’явилося б без першого цифрового активу – ВТС.

Ця криптовалюта існує виключно у цифровій формі, але повністю трансформує та реформує існуючу фінансову систему. Щоб зрозуміти, що таке Біткоїни, потрібно уявити складний програмний код. Коін працює на основі технології блокчейн, яка є розподіленою базою даних, що зберігається на безлічі комп’ютерів по всьому світу.

Ця технологія віртуальної валюти Біткоін дозволяє здійснювати безпечні та надійні транзакції між користувачами без підключення посередників. Таким чином, немає необхідності співпрацювати з платіжними системами, банками. З одного боку, такий підхід – інноваційний та реформаторський. З іншого – поява криптовалюти Bitcoin знижує державний вплив на наявний фінансовий сектор. Тому кожна країна розробляє та намагається ввести регуляторні підходи, але цьому заважає децентралізація та загальна природа криптомонети.

Що таке Біткоїн і як його заробити: огляд основних особливостей

Основна ідея ВТС полягає в його децентралізації, тобто у відсутності контролю з боку жодного уряду або організації. Особливість концепції – одноранговість мережі, в якій всі користувачі мають рівні права та можуть купити крипту, брати участь у підтримці та управлінні мережею. Ключові елементи ВТС:

  • Публічний ключ;
  • Приватний ключ;
  • Гаманець.

Публічний ключ використовується для ідентифікації користувача та отримання платежів. Приватний ключ потрібен для підтвердження власності та здійснення транзакцій. Гаманець є програмою або пристроєм, що дозволяє користувачам зберігати свої ВТС та здійснювати операції з ними. Транзакції з монетою перевіряються та записуються у блоки, які додаються до ланцюжка та зберігаються в блокчейні.

Що таке Біткоїн: узагальнюючі характеристики проєкту

Для забезпечення безпеки та недоступності блокчейн криптовалюти використовує процес, відомий як Proof-of-Work. Через це майнери виконують складні обчислювальні завдання, щоб підтвердити транзакції та створити нові блоки. Майнер, який успішно розв’язує задачу, отримує винагороду в Біткоїнах за свою працю. Відповідно, коли з’явився Біткоін, почалася справжня майнингова лихоманка, яка триває й зараз. Але зверніть увагу, що кожного року кількість монет зменшується, бо крипта стрімко добувається. Це додатково стимулює зростання ціни.

Обмежена кількість ВТС, яка може бути створена, встановлена в самому протоколі, і складає 21 мільйон монет. Завдяки цьому криптоактив популярний на біржах криптовалюти, бо в нього є головна особливість – вичерпність.

ВТС також використовується для здійснення анонімних транзакцій. Всі операції, що виконуються на мережі монети, записуються в публічний блокчейн. При цьому особиста інформація залишається хешованою. Це забезпечує приватність та анонімність. Сьогодні монету можна придбати на різноманітних криптобіржах. Найпопулярнішими торговими платформами в Україні залишаються Binance, WhiteBIT, Qmall, KUNA.