Какие комнатные растения очищают воздух в доме

У будинку багато запахів. Є ті, які ми відчуваємо – це може бути запах фарби, лаку, тютюновий дим, пил, випаровування пластику та інших домішок. А ще повітря зазвичай наповнений всілякими невидимими оку мікроорганізмами, і найчастіше – аж ніяк не корисними для здоров’я. Дуже гостро ця проблема стоїть взимку, коли вікна майже весь час закриті. Тому, щоб очистити повітря, краще обзавестися кімнатними рослинами, якими – ми Вам підкажемо.

хлорофитумДля кухні відмінно підійде хлорофітум. Ця рослина очищає повітря від шкідливих домішок, запахів і газів всього за кілька годин. Також підійдуть плющ, молочай, спатифиллум і алое, а ще – монстера і аспарагус, вони додатково зволожать повітря.

Якщо ви маєте звичку курити в приміщенні, то з тютюновим димом прекрасно впораються такі рослини, як аспидистра, кливия, пеларгонія запашна і зональна. Однак їх час від часу треба виносити на свіже повітря, щоб рослини могли «прийти в себе» від диму сигарет.

Маранта, циперус, фікус Бенджаміна також дуже добре зволожують повітря, насичують його киснем.

Сухе і задушливе приміщення врятує сансевьера, до того ж вона захистить від шкідливих летючих речовин, які можуть виділяти меблі і ламінат. Очищає повітря від фенолу і формальдегіду, які можуть виділятися з матеріалів недавно купленої меблів, і драцена, а ще спатифиллум, хлорофітум, шефлери, алое і філодендрон. 

Кротон Кротон і цереус також відновлюють іонний склад повітря, а невеликий кущик пеларгонії врятує вас від головного болю, допоможе знизити тиск і сприяти міцному сну, тому цю рослину можна ставити в спальню. Ще один бонус пеларгонії – вона запобігає простудні захворювання.

Диффенбахія, шавлія, антуріум, м’ята, бегонія також прекрасно знезаражують від мікробів повітря в будь-якому приміщенні.

Виділяють цілющі фітонциди, які збагачують повітря киснем і роблять організм міцнішим, такі рослини, як гіпеаструм, амариліс, зефірантес, агапантус. 

Цитрусові, мирт, азалія, розмарин вбивають мікроб наповал своїми надзвичайно міцними запахами.

Кактуси також корисні. Вважається, що вони поглинають шкідливі випромінювання, хоч і в невеликих масштабах.

Фікус, пальму, мирт можна ставити у кутах кімнат, а також у зонах, які можуть бути геопатогенними чи несприятливими. Ці рослини беруть негативну енергію на себе, цим оберігаючи житло.

Якщо хочете мати в спальні розслаблюючий клімат, обов’язково розмістіть там кордиліну, драцену та монстеру. А евкаліпт, що росте у вашій спальні, не допустить туди настирливих мух та комарів – вони не люблять його запах, додатковий бонус – свіже та чисте повітря.