Что ждет жителей Изюмского района на пенсии без необходимого стажаЗ 1 січня 2021 року отримувати тимчасову соцдопомогу замість пенсії будуть тільки ті, хто оформив її до 31 грудня 2020 року. Йдеться про людей з невеликим (від 15 років) стажем.

З 2021 року в 60 років жителі області, в тому числі і жителі міста Ізюма, зможуть оформити пенсію тільки при наявності страхового стажу не менше 28 років. Якщо зароблений стаж від 18 до 28 років, то трудову пенсію призначать тільки в 63 роки. Або в 65 років – при наявності страхового стажу від 15 до 18 років, пише «Город Х».

Відзначимо, що до 31 грудня 2020 року люди в 60 років з відсутнім стажем теж не отримували трудову пенсію. Однак вони могли оформити так звану тимчасову допомогу від держави – до рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних. Так прописано в постанові Кабміну №1098, прийнятому ще в 2017 році для створення перехідного періоду впровадження нових правил пенсійної реформи. Згідно з документом з нового року такі соцвиплати більше не призначаються.

У Департаменті соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації підтвердили, що норми постанови «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійні виплати» з 1 січня 2021 року поширюються тільки на тих, кому тимчасова соцдопомога замість пенсії була призначена до 31 грудня 2020 року.

«З 1 січня цей вид допомоги новим одержувачам призначати не будемо», – повідомила журналістам начальник управління соціальних гарантій ХОДА Людмила Гончарова.

Водночас, запевнили у ХОДА, якщо людині вже призначено соціальну допомогу від держави, то її продовжуватимуть виплачувати до досягнення нею необхідного пенсійного віку.

«Ми отримали з Мінсоцполітики лист з роз’ясненням з приводу цих соцвиплат. Згідно з документом, всім людям, кому до 31 грудня 2020 року була призначена тимчасова допомога, вона буде виплачуватися до досягнення ними пенсійного віку. Але нові оформлятися не будуть”, – каже Людмила Гончарова.

Начальник управління ХОДА також зазначила, що одержувачі тимчасової допомоги від держави, як і раніше, повинні кожні півроку підтверджувати своє право на неї.

“Згідно з вимогами, кожні 6 місяців ми визначаємо їх право на цю допомогу та її розмір. І в кожному конкретному випадку є свій вік, коли людина досягає права на пенсію. Але не більше ніж 63 роки», – роз’яснила Гончарова.

Вона також повідомила, що на сьогодні в Харківській області тимчасову допомогу отримують 2109 осіб у віці від 60 до 63 років.