У Ізюмі налякані роздачею повістокВ Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за ухилення від призову по мобілізації.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення Росії. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки призовного віку від 18 до 60 років.  Про це пишуть Економічні новини.

Відповідні роз’яснення надав начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України полковник Роман Горбач.

Під ухиленням від мобілізації мається на увазі порушення правил військового обліку, неприбуття по повістці до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати).

Адміністративна відповідальність за ухилення від призову передбачена ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Оскіл, Комарівка, Миколаївка, Співаківка, Яремівка та Капитолівка під час окупаціїНа призовників, військовозобов’язаних, резервістів, які порушили правила військового обліку, буде накладено штраф у розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн);

А за повторне протягом року порушення, за яке людину вже притягали до адміністративної відповідальності, а також за вчинення порушення в особливий період передбачений штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1 700 грн).

Як відомо, особливий період діє в Україні з березня 2014 року, тобто від початку російської агресії. З моменту повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, в нашій країні було запроваджено воєнний стан.

Kримінальна відповідальність за ухилення від мобілізації передбачена ст. 336 Кримінального кодексу України. Згідно з цією статтею, за ухилення від призову під час мобілізації в особливий період загрожує позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Як уточнив Роман Горбач, кримінальне провадження за ст. 336 ККУ можуть відкрити в разі постійного ігнорування військовозобов’язаним повісток та неприбуття до територіального центру комплектування та соцпідтримки.