Рибацькі хитрощі від погоди для кращого уловуЗнання маленьких рибальських хитрощів і секретів допоможе найбільш точно вибирати час і місце ловлі, і ви більше ніколи не покинете водойму без улову.

Розглянемо деякі з них.

Рівень води. У той час коли рівень води у водоймі змінюється (зменшується чи збільшується), вся риба починає дуже погано і капризно клювати, оскільки в цей час вона змушена змінювати місце свого проживання і переміщається по водоймі.

Прозорість води. При риболовлі у водоймах з каламутною водою буде шанс що-небудь зловити тільки при ловлі на живця або при використанні донки.

Якщо ж вода тільки злегка каламутна – це ідеальне місце для риболовлі – оскільки риба бачить приманку, але не помітить ні жилку, ні вашу присутність. Якщо у води дивний колір набутий через можливе гниття різних організмів, то риба в такій водоймі або клює вкрай погано, або, можливо, навіть чимось хворіє. Якщо ж вода прозора і чиста, то всім недосвідченим рибалкам ловити рибу буде досить проблематично, оскільки потрібно постаратися залишитися непоміченим.

Атмосферний тиск. Риба дуже чутлива навіть до самих незначних перепадів атмосферного тиску. Якщо атмосферний тиск поступово підвищується – то це найкращий час для ловлі риби; якщо тиск поступово знижується, то кльов буде вкрай слабким, ну, а якщо атмосферний тиск скаче, то в цей час найкраще взагалі залишитися вдома.

Рибацькі хитрощі від погоди для кращого уловуТемпературний показник. Температуру, як повітря, так і води – можна назвати одним з найбільш значущих показників, яким слід керуватися рибалкам перед тим як відправитися на рибалку. Як відомо, коропових риб найкраще ловити при температурі води 20-28 градусів за Цельсієм, а наприклад лососевих – від 10 до 19 градусів. Коли ж вода починає поступово остигати (взимку або восени) – вся риба практично перестає клювати, оскільки рот у більшості видів риби при такому зниженні температури на час втрачає свою чутливість. І навпаки, коли вода хоч трохи остигає після спеки, риба починає набагато краще ловитися, а при різкому нагріванні води з’являється апатія і млявість по відношенню до всякого роду їжі, якщо ж вода поступово прогрівається, то вся риба клює значно краще.

Інші погодні явища. Для ясних, сонячних днів не існує особливих рибальських хитрощів, оскільки деякі породи риб при жарких сонячних променях ховаються в товщі води, а інші – навпаки, плавають біля самої поверхні і гріються.

Також можна орієнтуватися по хмарах: високі хмари завжди свідчать про досить хороше клювання, а найнижчі в свою чергу – про погане. Холодні дощі не принесуть нічого доброго, а теплі навпаки – віщують хороший кльов. До і після грози кльов теж може дуже потішити рибалки.

Різні вітри також сильно впливають на клювання – південні і західні вітри більш сприятливі для риболовлі, ніж вітри, що дмуть зі сходу або півночі. У час повного місяця клювання просто огидне, а ось в молодик рибалка зазвичай буває просто чудовою.