Комунальні платежі у 2023/2024 року зросли: світло, вода та вивіз смітя стали дорожчеСкільки доведеться платити українцям за воду, газ, електроенергію та інші комунальні послуги у опалювальному сезоні 2023/2024 року.

В Україні до кінця воєнного стану діє мораторій на підвищення тарифів. Але незважаючи на запевнення уряду, схоже, є ВЕЛИКЕ але.

Тарифи на електроенергію

Ціну на електроенергію для населення підняли, щоб зменшити фінансове навантаження на державних постачальників.

В Україні змінилася ціна на комунальні послуги на електроенергію.

З 1 червня 2023 року встановлений тариф на електроенергію для населення на рівні 2,64 грн. за кВт-год. Кабінет Міністрів ухвалив таке рішення.

Нагадаємо, до 1 червня 2023 року в Україні ціна на електроенергію була майже в двічі нижчою. Діяли два основних тарифи для населення, згідно з якими споживачі, що використовували до 250 кВт-год на місяць платили 1,44 грн/кВт-год, а ті, хто більше 250 кВт-год, оплачували тариф на світло у вартості 1,68 грн/кВт-год.

Тарифи на холодне водопостачання та водовідведення

Зросли у 2023 році тарифи на холодне водопостачання та водовідведення. Від початку липня у великих містах країни здорожчала холодна вода.

Ціни на воду відрізняється в різних регіонах країни. 

Середня вартість складає 65,55 грн/куб.м. Тоді як менше 30 грн за кубічний метр води платять жителі: Харківської, Вінницької, Львівської, Хмельницької та ще низки областей. 

Тарифи на природний газ та теплопостачання

У 2023/2024 році ціни на природний газ для побутових споживачів залишаться незмінними.

У травні 2023 року  “Нафтогаз” встановив тариф 7,96 грн за куб. м, який буде діяти до 1 травня 2024 року включно.

Тарифи на тепло для населення протягом опалювального сезону 2023/2024 років не змінюватимуться. В новому опалювальному сезоні ціна газу буде 7.4 грн. за куб. м.

Комунальні платежі у 2023/2024 року зросли: світло, вода та вивіз смітя стали дорожчеНаприклад: Тариф на теплову енергію для потреб населення та послуги з постачання теплової енергії, що надаються населенню Ізюмським КПТМ у Харківській області протягом опалювального періоду 2023-2024 років ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗМІННИМ. 

ХОЧА

Відбулося обгрунтоване підвищення діючого тарифу на 77,92 % до реального.

Для відшкодування тарифами собівартості виробництва, транспортування, постачання теплової енергії та надання послуги з постачання теплової енергії відбулася зміна тарифу для населення у місті Ізюмі: 

  • умовно-змінна частина двоставкового тарифу на послуги з постачання теплової енергії  –   1 382,64 грн. з ПДВ за 1Гкал;
  • умовно-постійна частина двоставкового тарифу на послуги з постачання теплової енергії – 296, 81 грн. з ПДВ за 1 Гкал/год.

Тарифи на комунальні послуги з вивезення побутових відходів

За встановлення тарифів щодо поводження з твердими побутовими відходами відповідають органи місцевого самоврядування, отже в окремих містах і громадах ціни та послуги з  вивезення сміття відрізняються.

Так, однією з причин зміни вартості на дані комунальні послуги можна віднести підвищення цін на пальне. Тож, окремі комунальні підприємва підвищили ціни протягом 2023 року.

Однак, значних змін та підвищень цін в загальному на вивезення твердих побутових відходів не відбулось.