Унікальних половецьких баб із Ізюма забили в дерев'яні ящики (фото)Кам’яних половецьких баб у місті Ізюмі на Харківщині «одягли» в дерев’яні саркофаги.

Кам’яні половецькі баби, розташовані на горі Крем’янець, є унікальною пам’яткою ІХ-ХІІІ сторіччя та мають велику цінність для культурного надбання України і є своєрідною візитівкою міста. Про це повідомили в Ізюмській ТГ.

“Тому з метою їх убезпечення в умовах воєнного стану до м. Ізюм з робочою поїздкою завітали фахівці Харківської філії Національного науково-дослідницького центру Сергій Омельник та Світлана Єфанова, а також в.о. директора КЗ “Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова” Ольга Сошнікова”, – розповіли в міськраді.

Під їх пильним керівництвом була здійснена консервація кам’яних баб з дотриманням всіх необхідних норм та умов. Тож, тепер половецькі баби надійно захищені та будуть збережені для наших нащадків.

Унікальних половецьких баб із Ізюма забили в дерев'яні ящики (фото) Унікальних половецьких баб із Ізюма забили в дерев'яні ящики (фото)