Два роки без світла: енергетики заживили село Пасіка поблизу ОсколаСпеціалісти електричних мереж (РЕМ) АТ “Харківобленерго” відновили електропостачання у селі Пасіка Оскільської ТГ Ізюмського району.

Про це повідомляє пресслужба Харківобленерго, передає Ізюм Інформаційний.

Як розповів керівник Ізюмського РЕМ Віталій Борщ, цей населений пункт був знеструмлений ще на початку війни, до осені 2022 року перебував в окупації.

“Роботи в цьому селі, як і в багатьої інших, пов’язані, в першу чергу, з мінною небезпекою. Коли тут розпочалося дистанційне розмінування і спецтехніка тільки пішла, одразу почулися вибухи. Треба було дочекатися, коли сапери зроблять нам просіку для безпечної роботи. До війни у Пасіці у нас було зареєстровано до 50-ти споживачів. Зараз люди проживають десь у десяти будинках. Після появи світла, може, люди ще будуть повертатися”, – зазначив Віталій Борщ.

Селяни неохоче згадують часи окупації: як ховалися від обстрілів у льохах, спали сидячи, у верхньому одязі, харчувалися всухом’ятку та залишали свої будинки, коли вже не було сили терпіти. Появу електрики вони зустрічають зі сльозами на очах.

“Світло – це ж найважливіше! Дуже чекали”, – не стримує емоцій місцева жителька Юлія Іванівна.

Щоб відновити електропостачання у селі Пасіка енергетикам довелося виконати ремонт високовольтної лінії 10 кВ, яка була повністю знищена через бойові дії, а також електромережу в самому населеному пункті. Було відремонтовано живлячу підстанцію, виконано заміну трансформатора, змонтовано 10 нових опор замість зруйнованих, а також замінено 50% проводу.

Два роки без світла: енергетики заживили село Пасіка поблизу Оскола Два роки без світла: енергетики заживили село Пасіка поблизу Оскола Два роки без світла: енергетики заживили село Пасіка поблизу Оскола