Хитрощі ловлі хижих риб в жовтні: поради для рибалокХитрощі ловлі хижих риб в жовтні: окуня, щуки, сома, жереха та миня.

Окунь.

Хороші перспективи відкриваються в жовтні для ловлі окуня. Окунь у цей період вирізняється високою активністю, проте виявити його нелегко.

Ідеальний відрізок часу – з 8 ранку до 16 години дня. Варто зазначити, що з похолоданням окунь змінює свої вподобання. Втрачають ефективність звичні обертові блешні. У жовтні краще замінити їх коливними.

Зверніть увагу на наживки для ступінчастої проводки: віброхвости, поролонові рибки, твістери.

Ідеальна схема ступінчастої проводки має такий вигляд: її потрібно починати після того, як наживка впаде на дно. Потім, зробивши кілька обертів, витримайте паузу, щоб блешня опустилася на дно. Повторюйте дії під час всієї проводки.

Щука.

Риболовля на щуку в жовтні обіцяє стати результативною. Щоб зловити більший екземпляр, беріть великі приманки. Холодна вода разом із підвищеним апетитом провокують активність риби. У жовтні ловля щуки стає вдалою як на живця, так і на блешню. Простими словами, вона ловиться майже на все, що блищить і рухається. Краще серйозно запастися наживками різних розмірів і підібрати відповідний для себе варіант. Будьте відкритими до експериментів, щоб у підсумку знайти індивідуальний підхід до ловлі.

У жовтні щука харчується не за розкладом, тому добре ловиться цілий день. Ідеальні синоптичні умови – похмурий день і хмарність.

Сом.

Хитрощі ловлі хижих риб в жовтні: поради для рибалокСом стане чудовим трофеєм для кожного рибалки. А екземпляр вагою понад 10 кілограмів перетвориться на чудовий привід для цікавої історії.

Жовтень вважається не найвдалішим місяцем для ловлі сома. З настанням холодів ця теплолюбна риба максимально знижує свою звичну активність. Але якщо добре підготуватися, вивчивши поведінку сома, то отримати непоганий улов цілком реально навіть восени. Сом віддає перевагу тінистим місцям, вимитим ямам і деревам, які впали у воду. Не забувайте, що сом любить чисту воду, тому в каламутних водоймах його не зустріти.

Для ловлі використовують різні снасті: донку, фідер, перемет, а також спінінг. Найважливіше – переконатися в надійності та міцності вудилища. За приманку хижаку підійдуть усі варіанти “тваринного” походження, особливо рухливі.

Минь.

Досвідчені рибалки для ловлі миня беруть не тільки вудку, а й жерлиці. З ними полювати на хижих риб можна також у нічний час. Для цього необхідно опустити наживку на дно, залишити пристойний запас волосіні та встановити сигнальний прапорець. Ловля миня цікава тим, що він, на відміну від інших риб, не пливе різко після того, як упіймав здобич. Минь засмоктує її, перебуваючи на тому самому місці. Лише трохи відпливши, він попадається на гачок, проковтнувши при цьому волосінь. Рибалки зі стажем зазначають, що ловити миня на живця – не найкраща ідея. Набагато ефективніше використовувати неодноразово перевірені жерлиці.

Жерех.

Хитрощі ловлі хижих риб в жовтні: поради для рибалокЦього самотнього хижака досить складно зловити. Жерех завжди проявляє особливу обережність і вкрай підозрілий до подразників. Улюбленими місцями його проживання вважаються точки зіткнення течії річки, добре прогріта піщана мілина, корчі й вири під деревами. Клювання жереха в жовтні відзначається нестабільністю, хоча харчується риба часто і тривало. Найкращі періоди для ловлі – це відрізок до 10-ї години ранку та ближче до вечора. Ефективним буде використання воблерів і девонів. Краще обрати блискучі та світлі приманки, які можна періодично змінювати.

У жереха відмінний зір, тому гарантія успішної риболовлі – це правильне маскування.