Катував мирних громадян під час тимчасової окупації Ізюмщини
Прокурори ідентифікували бойовика «лнр», причетного до катувань і викрадень цивільних на Ізюмщині.
Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури, пише Ізюм Інформаційний.
Катування, удари струмом, гасіння недопалків на тілі та задушування димом у пакеті на голові — саме так заступник командира 3-го батальйону 204-го мотострілецького полку 2-го армійського корпусу «лнр» разом із іншими російськими військовими знущався над мешканцем с. Іванівка Ізюмського району навесні 2022 року.
За даними слідства, Олександр Чесноков, відомий за позивним «Чеснок», був заступником командира 3 батальйону 2 армійського корпусу «лнр» та брав участь у наступі на Харківщину.
Він погрожував чоловікові та його дружині вбивством, бив кулаками, прикладав пістолет та імітував постріли, намагаючись змусити зізнатися у співпраці зі Збройними Силами України. Після цього потерпілого силоміць вивезли до «ізолятора» у с. Левківка, де катування безперервно тривало ще протягом трьох годин. Крім того, у чоловіка відібрали автомобіль та інші речі.
В іншому випадку, під час обшуку у мешканця с. Левківка окупанти виявили українську символіку. Бойовик жорстоко побив чоловіка та наказав відвезти його у невідомому напрямку. Місцезнаходження потерпілого досі невстановлене. Майно його родини було розграбоване.
– ч. 1 ст. 111 (державна зрада),
– ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (пособництво у вчиненні воєнних злочинів, жорстоке поводження із цивільним населенням).
За вчинення цих злочинів зловмиснику загрожує 15 років ув’язнення із конфіскацією майна. Оскільки підозрюваний наразі переховується від правосуддя, правоохоронні органи вживають заходів для реалізації міжнародних правових механізмів, які дозволять притягнути його до реального відбування покарання.

Leave a Reply