Опалювальний сезон 2023/2024 розпочався вже в жовтні. Для обігріву будинку потрібні — дрова або брикети. Газ та вугілля, поки не розглядаємо.

Скільки коштуватиме забезпечити тепло в приватному будинку за умови використання печі або твердопаливного котла, зараз дізнаємося.

Скільки зараз коштують дрова для опалення будинку

Для обігріву будинку потрібні - дрова або брикети: що краще, де взяти і за яку цінуЧерез війну зменшилася кількість вирубок, і зараз  менше дров на продаж. Дуб не скрізь є, а з твердих порід можна купити вільху та березу. Порівняно з минулим роком усе подорожчало, і зрозуміло чому.

В лісництвах можна знайти найдешевші дрова, оскільки такі продавці не залежать від жодних комерційних структур. Єдине питання — доставка, в лісництві можуть запропонувати самостійно забрати дрова або забезпечити їх доставку до будинку. В обох випадках знадобиться вантажівка, що у результаті виллється в суму щонайменше 1-2 тис. грн.

Купити дрова у приватних підприємців значно простіше, але й дорожче. За вказану ціну можна купити дрова колоті з доставкою додому. У той же час продають і цурками, і колодами.

Один складометр дров коштує від 900 гривень (метрові колоди). Чурки дорожчі — 1250 гривень, поколоти їх коштує додатково 500-900 гривень за кубометр. Ціна на дрова залежить та відрізняється від виду, класу та тепло відачі.

Брикети замість дров: скільки треба паливних брикетів на всю зиму?

Хороші брикети для опалення від дров відрізняються підвищеною теплоємністю — у середньому, тонна якісних брикетів легко замінює приблизно три кубометри дров.

Брикети вважаються універсальними — вони підходять і для камінів, і для котлів, і для печей.

Для обігріву будинку потрібні - дрова або брикети: що краще, де взяти і за яку цінуВважається, що енергетична цінність брикетів досить висока, тобто під час згоряння генерується багато тепла, що вкрай важливо для матеріалів, які використовуються холодною зимою для обігріву приватного будинку.

Ціну на паливні брикети в Україні можна порівняти з дровами. На різних сайтах із пропозиціями є оголошення з цінами від 6 тис. грн, але частіше за хороші брикети доведеться віддати 8-12 тис. грн за тонну.

Довідка: Краще витратити кошти на покупку газу обігрів за допомогою газового котла. Адже вартість газу для приватних осіб під час війни перебуває в межах 8-11 грн за кубометр, а витрати на один місяць постійного обігріву газом будинку площею 100 квадратів становитимуть 3-5 тис. грн залежно від температури за вікном (чим вона нижча, тим вища витрата газу).