Сезон кліщів: як захистити домашніх улюбленців?Весна – досить небезпечний період для домашніх тварин, оскільки в цей час їх атакують кліщі.

Виділяють два періоди активності кліщів: перший починається із середини квітня та триває до початку липня, другий — з початку серпня й до кінця жовтня.

Не всі кліщі небезпечні для людини та тварини, але деякі можуть переносити збудників інфекцій. Запізнє діагностування хвороби може призвести до ураження нервової системи, опорно-рухового апарату й серця, у найгіршому випадку – до важкої форми інвалідності й навіть смерті.

Сезон кліщів: як захистити домашніх улюбленців?Кліщі зустрічаються по всій території Харківської області. Підхопити паразита можна не лише в лісах та на садово-городніх ділянках, але й у парках та на газонах. Домашніх тварин кліщі можуть заразити піроплазмозом (бабезіозом), рикетсіозом, хворобою Лайма тощо.

Хвороба Лайма — небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укус інфікованого бореліями кліща, має різноманітні клінічні прояви та перебіг з ураженням нервової системи, шкіри, суглобів, серця.

Піроплазмоз (бабезіоз) – одна з найбільш поширених інфекцій, яка нерідко призводить до загибелі собак, а у кішок може викликати лихоманку й анемію. Гостра форма хвороби супроводжується підвищенням температури до 41-42˚, ускладненим диханням. Тварина відмовляється від їжі, багато п’є, знижується рухливість тварини, може страждати від розладу шлунку. Її сеча темніє, кров стає світло-червоною.

Сезон кліщів: як захистити домашніх улюбленців?Якщо кліщ укусив, зверніться до ветеринарного лікаря. Він проконсультує щодо перших ознак захворювання та розкаже, на що звертати увагу. Крім того, лікар візьме мазок на піроплазмоз. У разі виявлення бабезій собаці проведуть відповідне лікування. Якщо ж не маєте змоги піти до ветклініки одразу, то кліща необхідно обережно видалити, взявшись пінцетом близько до голівки та викрутити. Після цього місце укусу обробити антисептиком.

Щоб уберегти тварину від кліщів:

  • необхідно щомісяця проводити її обробку акарицидними препаратами: спреями, шампунями, пігулками, краплями або вдягти спеціальний нашийник. Таблетки ефективніші ніж каплі, бо ліпше всмоктуються організмом;
  • починайте обробку завчасно, до потепління, а краще проводити її впродовж усього року, щоб концентрація в крові не зменшувалася, бо кліщі уражаються під час укусу;
  • дотримуйтеся графіка та інструкції до препарату;
  • обов’язково оглядайте тварин після прогулянки.

Майте на увазі, що препаратами для собак не можна обробляти котів: вони мають отруйний для них компонент – перметрин (синтетичний піретроїдний пестицид), який міститься й у засобах проти комах.