В місті Ізюмі продовжується відновлення багатоквартирних будинківЖителі міста Ізюма у Харківській області не платять за комунальні послуги.

Люди в основному не платять за комунальні послуги – звикли за час окупації, що платити ні за що не треба.

Що робити з цим — поки що не розуміємо. У воєнний час відключити споживача неможливо. За рахунок міського бюджету субсидуємо підприємства, — каже Валерій Марченко.

Рахунки можуть бути великими ще й тому, що багато жителів міста взимку грілися за допомогою електроприладів.

Опалення у 60% багатоповерхівок налагодити не вдалося.

Усі вони так чи інакше пошкоджені: в одних будинках лише повилітали вікна, в інших все розбите від даху до підвалів.

До морозів вдалося відремонтувати 14 багатоповерхівок, де руйнувань було найменше. Потім роботи припинилися, бо не було грошей на будматеріали. 

Від погашення боргів залежить підготовка до нового опалювального сезону, утримання будинків, благоустрій, ремонти внутрішньоквартальних доріг та тротуарів.

Ізюмчанам нагадують, що через борги перед комунальними службами можна позбутися субсидії на майбутній опалювальний сезон. Так, не зможуть отримати компенсацію ті, хто не оплачував комуналку довше трьох місяців і у кого сума боргу становить понад 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень). Для нарахування субсидії необхідно сплатити заборгованість до травня цього року. Також є варіант укласти договір про реструктуризацію боргів.