Зерна у Харківській області багато, муки та гречки вистачить всім, але ціна зростеЦьогорічний урожай зернових у Харківській області перевищує очікування, але радіти зарано, ціни на харчі все одно будуть зростати.

Гарний врожай на полях цього року спричинений сприятливими погодними умовами та кращою врожайністю культур, ніж очікувалося, хоча засіяні площі значно менші.

Хліб, мука, гречка, соя та навіть соняшникова олія все здорожчає. На 1-2 гривні на кілограмі – це точно, а можливо навіть на 5 гривень. Фермери із-за високої замінованості полів, лише цього сезону втратили десятки комбайнів та десятки тракторів. Все це потрібно аграріям компенсувати та і ціни на пальне по осені зросли, – пояснює експерт ринку.

За даними Департаменту агропромислового розвитку ХОВА в області вже зібрано 1,5 млн тонн зернових та зернобобових культур. В тому числі обмолочено 1 млн тонн пшениці (продовольчої – 650 тис. тонн); 300 тис. тонн ячменю, жита – 2,8 тис. тонн та 4,2 тис. тонн гречки.

Уже зібрано 52% від засіяної площі соняшника та 67% від засіяної площі сої. 

«Прогнозний обсяг виробництва зернових культур очікується на рівні 2,4 млн тонн зерна, що на рівні 2022 року. Для внутрішнього споживання достатньо 723 тис. тонн, тому близько 1,2 млн тонн буде реалізовано в інші регіони країни та частково експортовано», – озвучив дані директор Департаменту агропромислового розвитку ХОВА Андрій Дорожко.

Тобто фермери з Харківської області спроможні забезпечити зерновими як мінімум дві області України.