Свіжої річкової риби на ринках Харківської області дуже багато: ціни різніЧи свіжу рибу продають на ринках Харківської області. Живу рибу, мають продати у день її вилову.

Риба, куплена на стихійному ринку, несе потенційну небезпеку для здоров’я і життя людей, оскільки не проходить належної ветеринарно-санітарної перевірки.

На ринку “Залізничний” м. Ізюм є кілька точок, де продають живу рибу. Тут можна побачити виловлені у водоймах Ізюмського району Харківської області карасі, соми, коропи тощо. Перед тим, як потрапити на прилавок, вони повинні пройти санітарну експертизу, щоб не виявилось отруйних для організму людини бактерій та мікроорганізмів.

Свіжої річкової риби на ринках Харківської області дуже багато: ціни різніРеалізуючи живу рибу, продавці ринку повинні бути забезпечені повним комплектом санітарного одягу. Кожен працівник повинен мати особисту медичну книжку встановленого зразка з відміткою про проходження медичного огляду не рідше одного разу на рік. Працівники, які не пройшли медичне обстеження, до роботи не допускаються.

Умови та терміни зберігання риби повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів.

Термін зберігання і реалізації риби при температурі води +11-+15°C:

  • в осінньо-зимовий період – 48 годин;
  • у весняно-літній період – 24 години.

Продавці завжди кажуть, що в них риба виключно свіжа, що її підвозять щодня. Стараємось, щоб велику  рибину продати за три дні.

“Ціни коливаються в рамках 35-215 гривень за кілограм, в залежності від виду та розміру рибини”. 

Свіжої річкової риби на ринках Харківської області дуже багато: ціни різніБагато людей (рибаків) іде і ловить рибу у приватних ставках, річках чи водосховищах та приходить продавати 5-10 кілограмів на базар і це дуже добре, адже морська значно дорожча.

Покупці із задоволенням купують річкову рибу на ринках області. 

Довідка: Не можна продавати живу та охолоджену рибу з ознаками паразитологічних захворювань, з каламутним слизом, кислуватим запахом, тьмяною лускою, каламутними запалими очима. Споживання такої продукції небезпечне для здоров’я.