В Україні більше немає міст обласного та районного значення: колишні СМТ стали - селищамиТепер в Україні залишиться лише 3 типи населених пунктів: місто, селище, село.

Верховна рада ухвалила закон «про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». Згідно з ним, в Україні залишиться лише 3 типи населених пунктів: місто, селище, село. Про це повідомили в ВРУ, пише Ізюм Інформаційний.

У законі ідеться про те, що містом вважається населений пункт з переважно компактною забудовою, чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч осіб, селищем – населений пункт з переважно садибною забудовою та чисельністю жителів не менш як 5 тисяч. Село ж є населеним пунктом із садибною забудовою та чисельністю жителів менш як 5 тисяч.

Також зазначимо, що тепер «міста обласного та районного значення» залишаться просто містами, а колишні СМТ стануть селищами.

Довідка:  Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» №3285-IX набув чинності 26 січня 2024 року.

28 липня 2023 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому проєкт Закону про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України (реєстр. №8263), який за результатами доопрацювання до другого читання отримав назву «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України».