Голубів у містах Харківської області стає менше: причини, та наслідкиГолуб – широко поширений птах у містах Харківської області. Сизого голуба можна зустріти на будь-якому континенті. Живуть голуби у різних умовах: у дикій природі, у міських умовах і навіть вдома у людини. На тривалість життя цих птахів впливає низка чинників.

Чисельність голубів у містах України залежить від кормової бази, а також кількості сприятливих для гніздування укриттів. Міські голуби влаштовують гнізда на горищах, вентиляційних отдушинах, іноді навіть на балконах житлових будинків.

Міські жителі нерідко запитують, чому вони бачать лише дорослих голубів. Нащадок птахів росте на самоті – саме такі місця вибираються для гнізд. Голуб залишає гніздо через 1-1,5 місяці після народження, коли вже досить виросте і зможе годуватись сам.

Хоча голуби є джерелом кількох інфекцій, небезпечних для людини. Насамперед, це орнітоз – заразитися ним можна при контакті з хворим птахом, а також вдихнувши частки посліду або отримавши їх з їжею. Тому місця, забруднені голубиним послідом, становлять у цьому сенсі найбільшу небезпеку.

Голубів у містах Харківської області стає менше: причини, та наслідкиЩо впливає на тривалість життя птахів?

На термін життя голуба позначаються такі чинники:

  • місце проживання;
  • клімат;
  • живлення;
  • доступність чистої води;
  • хвороби.

Раціон тісно пов’язаний із тривалістю життя. У міських голубів харчування різноманітніше, ніж у природі, завдяки людям. Птахів підгодовують насінням, хлібом, їжа знаходиться і у смітті. Домашні пернаті менше хворіють, тому живуть довше.

Війна негативно впливає на звичний спосіб життя голубів у містах. Постійні обстріли, руйнування помешкань та гучні вибухи – шкодять птахам. Зменшення населення у місті призводить до погіршення харчування птахів та зменшення їх кількості.