Села Студенок і Яремівка у Ізюмському районі відновлюються: люди повертаютьсяДень прапора відсвяткували у селі Студенок.

Село Студенок Оскільської ТГ розташоване за 35 кілометрів від лінії фронту. Населений пункт перебував в окупації з 31 травня. Сили оборони України звільнили його 14-го вересня 2023 року.

Про це розказав Суспільне Харків, пише Ізюм Інформаційний.

За словами Кохана, у селі вже відновили електропостачання та зв’язок, є інтернет. До Ізюма їздять автобуси.

“Люди повертаються. В окупації було 50 людей, на сьогоднішній день майже 600 людей повернулося, в Яремівку 700 людей”, — розповідає староста Студенка.

В село Студенок повертається електрика та люди“Повертаються ті, хто прожили все своє життя в цьому селі, їхні батьки поховані тут, рідні поховані. Їх притягує це все. У нас половина людей — це люди похилого віку. Навіть якщо немає житла, люди повертаються. Я вірю, що в сіл Студенок і Яремівка є майбутнє. Після війни люди повернуться”.

Жителі подають заявки за програмою єВідновлення: більш як 40 вже отримали кошти від держави на ремонт.

“Дуже багато було пошкоджено, дахи, вікна. Люди вже на ці гроші ремонтують. Десь за два тижні запрацює програма по відновленню зруйнованих будинків. У нас понад 240 будинків повністю зруйновані”, — розказав Кохан.

Нині місцева влада шукає спосіб відремонтувати школу, у яку було чотири “прильоти”.

“Треба думати над тим, щоб повертатися діти в село. І щоб повертались люди в село, треба не тільки відновлювати будинки та школу, треба думати, де людям працювати. Хоча підприємці, які торгують, відновили роботу, є три магазини. Але загалом відновлення — це нині головне”, — Сергій Кохан.