Відбирають субсідію: 40 тисяч сімей у Харківській області залишилися без грошейУ Харківській області за рік кількість отримувачів субсидії за житлово-комунальні послуги зменшилася на 40 тисяч сімей.

У Пенсійному фонді України це пов’язують з тим, що мешканці не дотримуються правил надання субсидій або в них є величезні борги за комуналку, про це на брифінгу 9 листопада повідомила Галина Баєва, пише «Слобідський край».

“Порівняно з 2022 роком, станом на 1 жовтня у Харківській області кількість субсидіантів зменшилася на 40 тисяч”.

Однією з причин зменшення кількості отримувачів субсидії Галина Баєва назвала недотримання правил надання субсидій.

Так, наприклад, виплати перестали отримувати ті, у  родині яких є члени, дохід яких неможливо підтвердити.

Інша категорія, яка не має права на субсидії, – люди, які мають борги за житлово-комунальні послуги загальною сумою понад 5 мінімальних заробітних оплат, що наразі становить 33,5 тисячі гривень.

Кабмін у 2023/2024 опалювальному сезоні збільшив розмір субсидії для населення на придбання дров.

Відбирають субсідію: 40 тисяч сімей у Харківській області залишилися без грошейРозмір субсидії на придбання твердого пічного побутового палива зріс більше ніж удвічі й становить 16,2 тисячі гривень на рік для однієї родини.  Був 7 тисяч гривень на домогосподарство на рік.

Станом на зараз субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримують 1,3 мільйона родин, у середньому в жовтні це було близько 760 гривень на сім’ю.