Скульптур «половецьких баб» на г. Крем'янець більше немає: їх передали на реставраціюПоловецьких баб евакуювали з гори Крем’янець у місті Ізюмі.

Кам’яні скульптури скіфо-половецького періоду (відомі для ізюмчан як половецькі баби), розташовані на горі Крем’янець, є унікальною пам’яткою ІХ- ХІІ сторіччя та мають велику цінність для культурного надбання України і є своєрідною візитівкою міста. Про це повідомили в Ізюмській міській ТГ.

“Однак, у зв’язку з їх майже тисячорічним віком та активними бойовими діями на території міста Ізюм у 2022 році, у скульптурах почали відбуватися швидкоплинні руйнівні процеси, через які з’явилась загроза взагалі втратити ці пам’ятки”, повідомили в міськраді.

До останнього місцева влада робила все можливе, щоб залишити зазначені пам’ятки в громаді. Проте, нажаль, консерваційні роботи, які проводились на місці, не дали очікуваного результату. Тому, після консультацій з фахівцями Харківської філії Національного науково-дослідницького центру, було прийняте рішення про перевезення половецьких баб до міста Харкова з метою їх подальшої реставрації та відновлення.

Скульптур «половецьких баб» на г. Крем'янець більше немає: їх передали на реставраціюРоботи по демонтажу та перевезенню пам’яток проводились під пильним наглядом експертів, представників Департаменту культури і туризму ХОВА та представників Ізюмської міської військової адміністрації з дотриманням всіх необхідних умов та підписанням відповідних документів.

Тож, тепер половецькі баби під наглядом реставраторів.

Також було прийняте рішення про евакуацію експонатів Ізюмського краєзнавчого музею імені М. В. Сібільова. В будівлі музею, що знаходиться в найбільш зруйнованій окупантами центральній частині міста, відсутнє опалення і пошкоджений дах. Тому колекції монет, картин та інших предметів старовини також було передано на тимчасове зберігання в інші місця. Евакуація є необхідною передусім для збереження експонатів.