Російського пілота, який бомбив  Балаклію та Ізюм, обмінялиВ рамках чергового обміну військовополоненими, що відбувся 6 травня, Україна повернула 45 своїх громадян – захисників “Азовсталі”, натомість віддавши трьох російських пілотів.

У їх числі – Максим Криштоп, який навесні минулого року бомбив Балаклію та Ізюм. Про це у своєму Telegram повідомив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

Заступник командира 47-го авіаполку з Воронежа Максим Криштоп був одним з тих, хто в березні 2022 року скидав бомби на харківську телевежу.

В Україні пілота засудили до 12 років в’язниці. За клопотанням офісу Генпрокурора в березні 2023-го суд звільнив Криштопа від покарання, щоб обміняти.

Ще два переданих Росії пілота – майор, командир ланки 159-го авіаполку в Карелії Сергій Малов і заступник командира 14-го авіаполку Сергій Косик з Курська. Останній, за інформацією Цаплієнка, теж бомбив Харків і Балаклію.

“Зараз, напевно, в Росії вони будуть розповідати про тортури «укронацистів». Це прогнозовано. Головне, щоб вони не вирішили повернутися за штурвалами своїх «сушек», тому що, якщо повернуться, другий обмін навряд чи для них відбудеться”, – йдеться в повідомленні.