Изменятся правила в публичных закупках (тендерах) - воровать станет еще сложнее Нова редакція Закону України» Про публічні закупівлі ” вступає в дію з 19 квітня 2020 року.

21 лютого в Харкові відбувся семінар електронного торгового майданчика E-Tender з питань публічних закупівель за участю розробників. Зміни, які вступають в дію, з одного боку, значно розширюють можливості, а з іншого – сам процес стає більш суворим до порушень.

Так, серед головних змін:

  • зменшено поріг закупівель,
  • введені додаткові можливості для постачальників (24 год.), які зможуть довантажувати свої документи в разі, якщо допустили технічних помилок,
  • можливість замовників боротися з демпінговими цінами.

За підсумками 2019 року середній показник учасників тендерів у Харківській області – 2,53.

За минулий рік в області проведено велику кількість тендерів на суму близько 8 млрд гривень, – сказав Віталій Погосян. – Сума, яку вдалося заощадити минулого року, склала 320 млн грн.

Довідка. Нова редакція Закону України» Про публічні закупівлі ” вступає в дію з 19 квітня 2020 року. Вона передбачає ряд кардинальних змін, які раніше не застосовувалися в публічних закупівлях. Це і спрощені закупівлі (з 50,0 тисяч гривень), і публікація звітів про укладені договори з 0 гривень, і використання електронного каталогу для закупівель товарів ( «Prozorro-market»), поступовий перехід від тендерних комітетів до уповноваженої особи для здійснення закупівель, підвищення відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель та ряд інших.