Ціна на полуницю по ринках області зросла: дощі вплинули на вартість ягодиПерша літня ягода – полуниця – в цьому році піднесла неприємний сюрприз.

Вже друга половина червня, зазвичай в цей час самий розпал полуничного сезону. Але ціни на ягоду досі тримаються на високому рівні.

Сезон у Харківській області та як і по всій Україні в цьому році затримується приблизно на півтора тижні. Ціновий мінімум повинен бути десь в двадцятих числах, приблизно 20-25 червня. Але все залежить від погоди.

Наприклад, на цьому тижні у місті Ізюмі вже навіть була ціна 30-40 грн, а потім вона знову піднялася до 50-85 грн за кілограм – буквально через пару днів після того, як пройшов дощ. Напевно, в цьому році ціни взагалі будуть рекордно високими.

Коли погода сонячна, ціна на полуницю падає. А коли дощ, її відразу припиняють збирати, пропозиція падає і ціни зростають.

В українців фактично є три варіанти: купувати і консервувати дорогу полуницю, відмовитися від заготовок на зиму або ризикнути і почекати: а раптом погода налагодиться і ціни все-таки трохи впадуть.