Ціна цибулі сіянки на ринках Харківської області: сорт, вид та інНа ринках по всій Харківській області можна зустріти різноманітне насіння цибулі (тиканки або саджанки) весняної на посадку. Вітчизняні та закордонні селекціонери кращі сорти для споживання та довгострокового зберігання. Але для отримання високих врожаїв слід купити цибулю саджанку високої якості. Купити дешиво насіння цибулі для вирощування як ранньої салатного типу, так і пізніх сортів для довготривалого зберігання можно на ринках міст та сел, де господині вивозять на продаж домашню цибулю-саджанку.

Як вибрати насіння цибулі-саджанки

Перед тим як вибрати  насіння цибулі на посадку на весну, варто перш за все визначитися з тим, для чого вона буде використовуватися. 

Наразі існують чудові різноманітні сорти цибулі:

  • салатна;
  • зимова;
  • червона;
  • цибулька на зелень.

Обирати варто екземпляри дрібного та середнього розміру, так як вони найбільш продуктивні для вирощування. Слід також враховувати, що саджанка може піддаватися стрілкуванню, тому краще віддавати перевагу стійким сортам.

Якісні насіннєві цибулини мають бути пружними та твердими. Мороз та неправильне зберігання псують матеріал. Щоб не потрапити до неприємних ситуацій, краще уникати сумнівних торгових місць.

Насіння ранньої цибулі чи пізніх сортів: що обрати

Ціна цибулі сіянки на ринках Харківської області: сорт, вид та інДля посадки можна обирати різноманітні сорти з раннім чи пізнім терміном дозрівання. Якщо є бажання мати протягом літа свіжу цибульку для споживання та зелені — краще обирати насіння весняної цибулі салатного типу білого або червоного кольору. Овочі такого сорту мають підвищений вміст цукрів та м’який негострий смак.

Для довготривалого зберігання підійде  насіння пізніх сортів цибулі, зимові ріпки з міцним зовнішнім лушпинням. В залежності від виду смак може бути гострим або середнім. 

Можна вирощувати одразу декілька сортів і мати вибір на будь-яку пору та для різних страв. Якщо можливості земельної ділянки дозволяють, це дуже вдалий варіант для посадки.

В залежності від погодних умов можна проводити роботи вже у березні. Сходи сучасної селекції формуються дружні та пишні. Не слід заощаджувати на насінні, щедрі врожаї компенсують витрати дуже швидко.

Середня ціна цибулі саджанки в березні 2024 року – 136 грн за кг.

Ціни на цибулю саджанку на ринках Харківської області розпочинається від 100 грн за кг обо 0,5 літрова банка за 50 гривень. Ціна залежить від сорту, виду країни походження і ін.