Ціна м'яса живої ВРХ та зарізаної: дефіцит на ринках Харківської областіУ вересні-жовтні 2023 року в Україні активно зросли ціни на живець великої рогатої худоби.

Так, з кінця цього літа закупівельні ціни на бичків понад  300-400 кг додали 16%, на корів – 10%. У Харківській області, вони відповідно досягли 64-72 грн/кг та 52-59 грн/кг. 

Ні для кого не є секретом, що корів у селах значно поменшало.

Моталися перекупники один поперед одного, аби тільки корову знай­ти. Хоча під осінь і ціну на неї селяни підняли.

Потрібно відзначити що биків купують набагато охочіше ніж корів середньої вгодованості.

Пропозиція ВРХ на ринку скоротилася. В областях прилеглих до зони боєвих дій та російського кордону відчувається значний дефіцит м’яса ВРХ.

Відбувається поступове скорочення поголів’я спричинено війною. Селян в області стало менше, а бажаючих тримати ВРХ ще менше. 

Ціна м’яса яловичини на ринку “Залізничний” міста Ізюма у Харківської області в середньому коштує від 185 до 255 гривень за кілограм.

Ціна м'яса живої ВРХ та зарізаної: дефіцит на ринках Харківської областіМ’яса на прилавках ринку дуже мало, а інколи взагалі немає.

Перекупи купують бичків вагою 400 кілограмів в середньому за  23-26 тисяч, а корова вагою 400 кілограмів коштує дешевше -20-22 тисяч за корову. Аргументів щоб занизити ціну селянину за його худобину, перекупи, завжди знайдуть, то “очі не того кольру” то “хвіст кривий” :-) та інше.