Ціна на домашні курячі яйця зросла по всій Харківській областіЦіна на яйця шокує: скільки коштує продукт у різних районах Харківської області.

Насамперед на вартість яєць вплинув сезонний фактор.  На початку січня 2024 року в Україні стрімко злетіли ціни на яйця, фіксують місцеві. Коштують яйця із супермаркетів та ринків області, категорії С1, приблизно пів сотні гривень за десяток, а за категорію С0 яєць просять вже по 60 і навіть 70 грн за 10 штук. 

Яйця – справді універсальний продукт. Найпопулярніше яйце – куряче. Ціна на них різна, але це не той випадок, коли від ціни зазвичай залежить і якість продукту.

Вартість найдешевших від 45,2 до 84,7 гривень за десяток – ціна на курячі яйця у Харківській області, в середньому, на 15-25 гривень у порівнянні із січнем цього року – зросла. Експерти пояснюють зростання цін зменшенням пропозиції (фермери із-за війни з рф втратили 20% своїх потужностей у Харківській області) та здорожчанням вартості кормів.

За скільки продають яйця на ринку

Ми побували на Центральному та Залізничному ринках міста Ізюма. Найдешевші курячі яйця, які знайшли, коштували 4,8 грн за штуку. Вони менші, ніж інші. У середньому ж ціни від 5 до 6,5 грн за штуку. На базарі більшість продавців продають яйця по 5,3–5,8 гривень.

Яйця домашні, всі свіжі, збирали вчора. Сама їм, тож можете не переживати, – каже одна з продавчинь. – Дорого, бо курку треба годувати. Якщо ще раніше трава була, то тепер треба зерно. Все дорожчає, тому такі ціни.  

Кури живуть в домашніх умовах гуляючи на свіжому повітрі харчуючись зеленню та зерновими без добавок, тому яйця смачні та натуральні. 

“Продаю яйця по 65 гривень за десяток, а минулого року о цій порі продавала по 50, – каже ще одна продавчиня Людмила. – Геть все дорожчає і яйце подорожчало. І в магазині і на базарі все подорожчало”.

Пояснює експерт – Зменшилася загальна пропозиція яєць. Трохи вирізали поголів’я. Дорожчим стало утримання тому, що 70 відсотків вартості яйця – це комбікорм, а комбікорм – це кукурудза, а вона зараз сильно пішла вгору в ціні. Тому це все, у деякій мірі, провокує ріст цін на яйця.