Сезон картоплі у розпалі: як у Харківській області копають та продають, скільки коштує та який врожайСезон збору картоплі у Харківській області  завершується. Врожай гарний, картоплі багато. 

На сьогоднішній день по ринках області відзначається надмірна пропозиція картоплі. Більшість місцевих городників прагнуть якнайшвидше реалізувати цю продукцію, оскільки якість картоплі в коморах та погребах з часом погіршується.

Попри війну жителі Ізюмщини традиційно весною засадили, влітку обробили, а наразі розпочали або й завершили збір бараболі. Загалом цьогорічний врожай кращий за попередній, а ось ціни знизились.

Ціни на картоплю в Україні різко знизилися. Так, 16 вересня в середньому у місті Ізюмі на “Залізничному” ринку її продавали по 7-12 грн/кг. Оптова ціна варіюється в межах 6-8 гривень. Усе залежить від розміру, зовнішнього вигляду бараболі та поступливості продавця.

Таку вартість картоплі на ринку пояснюють хорошою врожайністю. Продають картошку –  сорта «Белла Роса» и «Королева Анна» та інші. Однак з часом ціна буде рости й вже в жовтні можна очікувати цінник по 14-16 гривень за кілограм.

“Харківський ринок заполонила картопля, яку привозять із інших областей України. На вигляд вона гарна, але транспортування призводить до мікро пошкоджень, що потім призводить до меншого терміну її зберігання та появи чорних плям”, – каже продавчиня на ринку.