центральная площадь, мэрия, городской совет, центр, исполнительный комитет, белый дом, изюмНаселення міста Ізюма за рік збільшилося в 10 разів. Про це повідомив глава Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов, пише  “Status quo”.

Станом на 5 вересня цього року у місті Ізюмі проживає близько 27 тисяч осіб. Під час окупації у місті залишалося від 2 до 3 тисяч осіб.

Ізюм – районний центр за 125 км на південний схід від міста Харкова. До війни у місті проживало приблизно 45 тисяч людей. За місто Ізюм протягом місяця у березні 2022 року точилися бої. Потім він до вересня 2022 був окупований військами РФ. У місті було пошкоджено 80% будівель. Було знищено весь громадський транспорт. Не було електроенергії, зв’язку, комунальних послуг та ін.

В Ізюмі російські війська вчиняли військові злочини. Після звільнення в місті знайшли масове поховання мирних жителів.

Після деокупації місто почали відновлювати, люди повертаються. Насамперед відновлюють житлові будинки та об’єкти соціальної інфраструктури. Мешканці міста отримують компенсацію за пошкоджене та зруйноване майно за програмою “єВідновлення”.

11 вересня у місті відзначать першу річницю визволення.