Багато автовласників мріють виділитися з натовпу не тільки дорогою машиною і дизайном транспорту, що запам’ятовується, але і “красивими” номерами. Деякі захоплюються нумерологією, через що прагнуть отримати знаки з певним набором цифр, який на думку водія приноситиме йому удачу.

Нестандартний номерний знак для авто може коштувати досить дорого. Нещодавно тарифи на ексклюзивні номери машин в Україні дещо зросли, і за бажані комбінації доведеться викласти чимало грошей.

Але навіть попри подібні зміни, в Україні навряд чи можна знайти такі ж разючі розцінки, як у деяких інших країнах.

Яка ціна найдорожчого номерного знака?

У 2023 році був проданий найдорожчий автомобільний номер планети – він обійшовся власнику 15 мільйонів доларів (або 55 мільйонів дирхам). Це найдорожчий знак в історії: раніше рекордна вартість сягала лише 9,5 мільйонів доларів.

На проданій металевій табличці позначено лише букву “P” і цифру “7”. Для продажу цього номера було організовано масштабний аукціон у Дубаї, в якому брали участь бізнесмени з ОАЕ та покупці з різних країн світу. Примітно, що дорогий знак міг дістатися іншому покупцеві, проте його ставку перебили.

Ціни на ексклюзивні знаки в Україні

В українських сервісних центрах найдорожче обходяться таблички з комбінаціями цифр 7777, 0007 і 0001 – їх вартість може досягати 80 тисяч гривень. Те саме можна сказати і про інші номери з набором чотирьох однакових цифр – ціна на них коливається в межах 50 тисяч.

Це стосується інших послідовних поєднань від 0002 до 0005.

Набагато дешевше обходяться таблички із послідовностями двох однакових цифр – такі коштують лише 15 тисяч.

Індивідуальні номерні знаки із прізвищами, іменами чи окремими словами мають вартість на порядок нижчу – близько 1000 гривень. Допустима кількість символів – не більше 8.

Власникам мотоциклів та причепів вдасться суттєво заощадити – “гарні” номери для цих транспортних засобів рідко продаються дорожче за 2000 гривень, адже нещодавно розцінки на них додатково знизилися.

З урахуванням високого попиту можна скористатися додатковою послугою бронювання номерних знаків зі стандартних наборів цифр. Вона коштує всього 360 гривень і доступна в онлайн-форматі – достатньо лише зайти до електронного кабінету водія та обрати відповідний розділ електронних послуг. За тією ж схемою можна придбати будь-який номер, що сподобався, з наявних.