ВПО скасують виплати: повертайтесь додому, грошей більше не будеКабінет Міністрів України продовжив термін подачі заяв на отримання державної допомоги до 30 квітня 2024 року. Так, ВПО, які отримували таку допомогу та подали заяву на її продовження у квітні, зможуть отримувати виплати вже з березня.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Тобто ВПО, які отримували таку допомогу та подали заяву на її продовження у квітні, зможуть отримувати виплати, починаючи з березня.

За особисто поданою заявою отримати допомогу ще на 6 місяців можуть:

  • люди з інвалідністю III групи, середньомісячний сукупний дохід яких на одного отримувача в такій сім’ї становить не більше 9444 гривень;
  • особи віком від 55 років, які зареєструвалися в Центрі зайнятості;
  • особи до 23 років, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
  • особи, у яких житлове приміщення знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання);
  • сім’я, яка складається тільки з непрацездатних осіб;
  • діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
  • тяжкохворі особи.

Також Уряд зробив уточнення щодо зміни віку дітей із 14 до 18 років у раніше визначених категоріях. Зауваживо, що особи, які доглядають за дитиною до 3 років, також мають право на подання заяви на наступний період.

Крім того, постанова запроваджує виплату тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування і які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, “Дитина не одна” у розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину, а для дітей з інвалідністю — 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину.