Життя сапера під час війни непередбачуване: реальність сьогоденняСапер за покликанням серця…

Життя завжди повне непередбачуваних змін та випробувань, і історія про те, як рятувальник став сапером, є яскравим прикладом цього.

Знайомтесь: 28-річний сапер Максим Томко, який наважився стати на незвичайний шлях та присвятити своє життя рятуванню інших від смертоносного залізяччя.

Максим завжди був цілеспрямованим та відданим рятувальній справі. Він закінчив Національний університет цивільного захисту і рік працював в галузі цивільного захисту в одному з підрозділів ДСНС. Проте його серце тяжіло до іншого… Максим відчував сильне покликання допомагати людям без остраху ступати по рідній землі, тому вирішив змінити спеціальність на сапера.

Життя сапера під час війни непередбачуване: реальність сьогоденняТак почався його життєвий шлях у світ розмінування. Він вивчав різні типи вибухівок, практикувався у пошуку та розмінуванні небезпечних об’єктів, вчився реагувати на стресові ситуації. Максим навчився працювати з різними детекторами та обладнанням, а його досвід і вміння постійно зростали. І так він доріс до посади начальника групи піротехнічних робіт та підводного розмінування загону гуманітарного розмінування та піротехнічних робіт Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування.

За рік до повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України він виконував бойові завдання в зоні проведення ООС на лінії бойового зіткнення поблизу м. Соледар. Виконував перевірку забрудненої ВНП території в районах ведення бойових дій, вилучав та знешкоджував вибухонебезпечні боєприпаси і міни.

Життя сапера під час війни непередбачуване: реальність сьогоденняПроте, за його словами, по справжньому важка робота була ще попереду. Вона розпочалася 22 лютого 2022 року… Протягом Великої війни він вже понад 400 разів очолював піротехнічні розрахунки, силами яких знешкоджено більш, як 2200 ворожий боєприпасів, вибухівок і мін. Серед них були касетні елементи та бойові частини реактивних систем залпового вогню «Град» і «Смерч», протитанкові міни, артилерійські снаряди, мінометні міни, гранати.

Життя сапера – це постійний ризик і відповідальність. Робота Максима вкрай потрібна. Бо ворог залишив на Харківщині багато мінних полів, мінував будівлі, дороги та лінії електропередач. Кожен його крок, кожна дія допомагає повертати нормальне життя мешканцям деокупованих населених пунктів Харківського району, захищаючи їх від небезпеки. Він бачив жахіття війни, але разом із своєю командою робив все можливе, щоб зробити світ безпечнішим. Кожен розмінований ним метр землі – крок до Перемоги!