Вакансії 2023 року - Робота Є, професії, працівники, заробітна платаУ 2024 році загалом очікують такі ж тренди на ринку праці, як і у 2023-му. Тому дефіцит робітників по всій Харківській області буде неймовірно великий.

Війна змінила погляд на залучення людей в армію. Велику частину військового підрозділу становлять цивільні професії: водії, кухарі, психологи, бухгалтери. Тож на початку весни 2024 року на ринку праці з’явиться явище “новий закон про мобілізацію“, суть якого в тому, що людина може обирати, де і ким служити.

Першою і однією з головних проблем для ринку праці залишається – ТЦК. Чоловіки, що ще не призвані в ЗСУ оминають війсккомати “десятою” дорогою.

Формально в Україні немає “жіночих” та “чоловічих” професій. Але по всій Харківській області відчувається, не то що брак спеціалістів, а брак чоловіків. Як говорять пенсіонери: відра води піднести уже нікому. Підприємства почали залучати жінок на “чоловічі” посади.

Традиційно найбільш затребуваними серед роботодавців є професії, де людина спеціаліст своєї справи, а також професії робітничого класу.

Знайти роботу мало б стати простіше, адже кількість вакансій порівняно з 2023 роком помітно зросла. Проте стало більше й людей, які шукають кращу роботу.

Середня заробітна плата у вакансіях по області 10-12 тис. грн. розміщена на інтернет-сайтах, за даними обласної служби зайнятості – цифри інші, але в реалії вона ще нижче. Найбільше запропонованих вакансій передбачають мінімальну зарплату. Такі показники не стали несподіванкою, адже в центрі зайнятості розміщують багато вакансій від державних та комунальних підприємств, які не можуть запропонувати високу зарплату.

Станом на 15 лютого 2024 року, за даними обласної служби зайнятості, на Харківщині актуальні 874 вакансії.

З переліком актуальних вакансій по м. Харкову та Харківській області можна ознайомитись за посиланням.