Житло зруйноване та непридатне для життя: тоді гроші як ВПО отримаєш, якщо - це ще доведешВласники зруйнованого внаслідок бойових дій житла мають право на виплати ВПО. На сьогодні державна допомога для ВПО – це 3 тисячі гривень особам з інвалідністю та дітям і 2 тисячі гривень для інших, повідомили в Мінреінтеграції.

Допомога на проживання

Із лютого 2024 року частина ВПО перестануть отримувати державну допомогу. Їі відмінять тим, кому виплати призначали до 1 серпня 2023 року, а автоматично продовжать допомогу лише тим внутрішньо переміщеним особам які потребують соцзахисту.

До категорій людей, які мають право на виплати, додаються ще ті, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій.

Хто може отримати допомогу:

  • люди, житло яких знищено або пошкоджено (до ступеня, непридатного для проживання) внаслідок збройної агресії РФ. На руках має бути акт обстеження технічного стану будинку або квартири. Виплати ВПО можуть бути призначені таким особам відповідно до урядової постанови від 20 березня 2022 року № 332;
  • люди, які повернулися до свого місця проживання та відмовилася від допомоги, і після цього їхнє житло було знищено або пошкоджено.

Як довести, що ваше житло пошкоджене:

Згідно з роз’ясненням Мінсоцполітики, ця допомога виплачується за наявності даних про пошкоджене/зруйноване житло у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України.

Або – за наявності документального підтвердження від органів місцевого самоврядування про пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок збройної агресії рф, яке надається із заявою на отримання допомоги.

Також у листі зазначається, що житло, яке віднесено до 2 та 3 категорій пошкодження, вважається таким, що непридатне для проживання.