Сезон збору меду закінчився: ціни у 2023 році зафіксувалися, меду вистачить всімМісцеві бджолярі у Харківської області кажуть, що цього року меду не так багато як хотілося.

По Україні завершився сезон збору меду. Пасічники повезли його продавати на базари.

Цей рік характерний тим, що ціни на мед не сильно зросли. Подорожчання склало в середньому від 30 і навіть до 90 грн за літр залежно від виду меду.

На ринку “Залізничний” у Ізюмі мед від місцевих пасічників продається в средньому по 160-170 гривень за літрову банку. Є пропозиції і по 120-130 гривень. Найдорожче мед, 2 вересня, продавали по 280 гривень за літрову банку “Мед без будь яких домішок. Також в наявності є пильца (бджолина обніжка)“, додав продавець меду. 

Схоже, що епоха дешевого меду в Україні пройшла — його стає менше, а добувати його дорожче, тому ціна на мед буде залишатися в зазначених межах.

На Харківщині мед першої викачки продають по 180 грн за літрову банку. По області, під час окупації відбулося скорочення пасік та загибель бджіл. За попередніми підрахунками, літр меду коштує від 120 до 300 гривень, в залежності від виду, смаку та об’єму.

Утім оптові ціни є значно нижчими – близько 60-80 гривень за кілограм.