История Изюмской общеобразовательной школы №51938 р. чудовий вересневий ранок! Вперше пролунав шкільний дзвінок, запрошуючи учнів нової школи №5, яка стала справжньою окрасою міста Ізюм.

Ця радісна дата тісно пов’язана із сусіднім підприємством – Ізюмським приладобудівним заводом. Адже це його колектив зробив подарунок для дітей. І першими у цій новій школі представилася можливість працювати таким вчителям, як: А. М. Євченко, Г. А. Веприцька, а очолював її О. М. Шаліон.

Нова школа міста Ізюма №5 розпочала свій трудовий шлях.

Перших класів було два: з українською та російською мовами навчання. Серед першокласників був і майбутній директор ІПО, який керував підприємством протягом 26 років, майбутня вчителька школи, а потім завуч та директор Лавроненко Н. М. (керувала школою 13 років).

Другий випуск школа здійснила у 1941 році і майже всі випускники пішли на фронт. 60 учнів школи та 16 вчителів захищали рідну землю на фронтах, решта копали протитанкові рови, розчищали в глибокому снігу 1941 шлях воїнам і техніці. Школа здійснила свій випуск і в 1942 році, а згодом у липні 1942 року місто Ізюм окупували німці. У школі розташувався німецький шпиталь, а після звільнення міста Ізюма почався ремонт, бо не було навіть даху.

Після звільнення міста Ізюма в лютому 1943 року школа відновила свою роботу, але в приміщенні діючого “МУПК”, тому що власне приміщення школи потребувала ремонту. Відсутність опалення змушувала дітей нести до школи хмиз, поліно для печі, а натомість отримувати не лише знання, а й їжу.

Вчилися в три зміни, з 1944 р. вже в рідному приміщенні. З 1945 р. до школи почали повертатися фронтовики. 16 вчителів поєднували роботу з навчанням у педагогічних ВНЗ.

Перший післявоєнний випуск відбувся 1947 р. Багато зусиль було докладено відновлення приміщення школи після війни. Двічі після цього, у 1968 та 1982 рр., школа добудовувалася.

З 1995 року школу очолює Савченко Любов Григорівна, Відмінник освіти України, спеціаліст вищої категорії, вчитель математики.

Цілком заслуженою стала перемога в обласному конкурсі «Школа року – 2001» у номінації «Новий час – нові шляхи управління розвитком школи».

Протягом 2002-2007 років. школа неодноразово перемагала у огляді – конкурсі навчальних закладів міста Ізюма, а директорка була нагороджена Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації.

За 75 років існування школа №5 міста Ізюма дала путівку у життя понад 4000 учням. Гордість школи її випускники, які живуть і працюють як в Україні так і за її межами. Серед них багато інженерів, лікарів, вчителів, науковців, юристів, економістів, військових, художників, артистів, поетів, майстрів спорту.

В Україні у лютому 2022 року розпочалася війна. Росія напала на Україну

Значно пошкоджено школу (ліцей) №5, яку напередодні війни 2022 року, було капітально відремонтовано та утеплено за кошти міжнародних організацій.

Изюмская школа №5 - История

Источник: Ізюмська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5