Голова райсуду з Балаклії виїхав до Куп’янська щоб працювати на рфГолову Балаклійського районного суду Харківської області тимчасово відсторонено від здійснення своїх обов’язків.

Як повідомили в Харківській обласній прокуратурі, нею було подано дисциплінарну скаргу стосовно голови Балаклійського райсуду Харківської області. Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 13 березня 2024 року.

Так за версією слідства голова райсуду, у квітні 2023 року, виїхав з міста Балаклії до окупованого міста Куп’янськ де і почав будувати собі нову “кар‘єру” при рашистах. Він добровільно обійняв посаду “и. о. заместителя начальника управления – начальника отдела юридического сопровождения” у так званій “ВГА Харьковской области”. 

На новій посаді зрадник надавав людям юридичні консультації щодо законодавства рф, а також схиляв їх перейти на бік ворога та співпрацювати з окупаційною владою.

Наразі суддя-зрадник втік на територію рф та був оголошений у розшук.

Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо судді за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Справу розглядає Червонозаводський районний суд міста Харкова.

У разі ухвалення рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя. Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.

Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.