Врожай у Харківській обл. солодких та соковитих кавунів: ціни низькіНа харківський ринках вже близько двох тижнів з’явилися перші кавуни та дині. Продавці запевняють, привезли їх з Херсонської області. За кілограм дині просять 40-50 гривень, кавун обійдеться дешевше – по 25 гривень за кілограм.

На ринках та у магазинах продають як імпортовані кавуни та дині, так і з українських господарств, у тому числі з Харківщини.

Увага: Нітрати у кавунах вміст повинен бути не вище 60 мл/кг, у динях – 90 мл/кг.

Багато нітратів містять овочі першої зав’язі. 

Лікарі радить ретельно мити всі овочі і фрукти перед вживанням. Щоб зменшити кількість нітратів, замочувати на кілька годин у холодній воді.

 У Харкові та Харківській області на 15 липня, кавуни коштують у середньому 19-30 грн/кг, а дині — 35-60 грн/кг.

Справка: Продукцію виростили в господарствах Харківської, Полтавської, Одеської та Миколаївської областей. Також дині та кавуни імпортували з Узбекистану, Азербайджану та Туреччини.