Вплив цигарок на організм та що з цим робитиБоротьба з курінням.

Цигарки (сигарети) називають зброєю масового знищення, і вони вже знищили більше людських життів, ніж ядерна, хімічна та бактеріологічна зброя разом узяті.

Вживання тютюну провокує серцево-судинні, хронічні обструктивні захворювання легенів, понад 20 типів або підтипів раку тощо. Щорічно в світі від наслідків, пов’язаних зі вживанням тютюну, помирає понад 8 млн людей. Проте тютюн шкідливий і для пасивних курців – серед цієї категорії від його шкідливого впливу щорічно вмирає 1,2 млн людей.

Проблема актуальна і для України – станом на 2021 рік понад третина українців – 33,9% – були активними курцями, а повномасштабна війна могла спровокувати збільшення цієї кількості.

Водночас варто пам’ятати, що шкоду організму чинять не лише звичні цигарки, а й пристрої для нагрівання тютюну, електронні цигарки тощо.

Вплив цигарок на організм та що з цим робитиВідмова від залежностей, а тютюнокуріння – це залежність, може бути непростою справою. Тож зверніться по допомогу до сімейного лікаря. Крім того, намагайтеся залучити до своєї трансформації якомога більше знайомих і друзів, щоби в разі потреби отримати підтримку.

Пам’ятайте, що навіть найдовший шлях починається з першого кроку. Тож без вашого твердого наміру відмовитися від куріння змін не відбудеться.

  • Розкажіть про свої наміри друзям

Саме родина та інші близькі вам люди можуть стати для вас опорою і заохотити продовжувати розпочате, особливо коли виникає спокуса закурити.

  • Дайте собі відповідь на запитання «Чому я хочу кинути курити?»

Мотивація має бути зрозумілою саме вам. Наприклад, ви очікуєте на народження дитини і не хочете, щоби вона ставала пасивним курцем. Або хочете пробігти півмарафон, а куріння не дає покращити бажаний результат.

  • Пообіцяйте собі винагороду за те, що вам вдалося кинути курити

«Поїхати на вихідні в гори», «купити щось на заощаджені гроші», «зробити найбільший донат тим, хто цього потребує» – подумайте, чого вам хочеться, і нехай ця мета веде вас до успіху.

  • Уникайте стресу і потенційно тригерних ситуацій

Звісно, в часи війни не йдеться про спокійне життя, але ви можете навчитися опановувати себе і хоча би трохи знижувати тривожність.

  • Складіть план на випадок, якщо вам захочеться закурити.

Вплив цигарок на організм та що з цим робитиНаприклад:

1) почекати 15 хвилин;

2) відволіктися на роботу чи цікаву розмову;

3) з’їсти шматок яблука;

4) послухати улюблену пісню;

5) попросити про підтримку друга, якому довіряєте.

Дотримуйтеся цього плану щоразу, як матимете спокусу викурити цигарку.

  • Не здавайтеся!

Більшості людей, які кидають курити, це не вдається з першої спроби. Це неприємно, але не страшно, адже ви здобули новий досвід, можете його проаналізувати і зробити висновки. Головне – не здаватися і починати знову. Адже кожна наступна спроба може стати вдалою.