Городские власти Изюма прокомментировали свою позицию относительно повышения тарифов на коммунальные услугиІзюмську ОТГ 10 та 11 січня не оминула хвиля мітингів проти підвищення тарифів на комунальні послуги, які відбуваються по всій Україні.

Міська влада Ізюма прокоментувала свою позицію щодо вимог ізюмчан:

«Ми, керівництво міста, як і його жителі, теж занепокоєні та дуже стурбовані значним підвищенням тарифів на електроенергію та блакитне паливо. Але, на жаль, ми не в змозі вплинути на процес встановлення тарифів, бо міська влада не має законодавчих повноважень регулювати ціни, які формуються за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. В той же час, звертаємо увагу, що тарифи, які знаходяться у компетенції органів місцевого самоврядування, тобто визначаються на місцях, а не державою, ростуть у прямій залежності від цін на газ та електроенергію, які диктують нам компанії-монополісти. У собівартість води, наприклад, входить ціна на електроенергію, у собівартість тепла – ціна на газ. Ми підтримуємо прагнення людей жити гідно та мати можливість сплачувати за комунальні послуги, не віддаючи останнє, але категорично проти політичних маніпуляцій. Адже, на жаль, деякі політичні сили використовують цю ситуацію для покращення свого «політичного іміджу», розхитуючи ситуацію в громаді, підбурюючи людей, які і без того знаходяться в постійному стресі через коронавірус та скрутне фінансове становище. Тому ми закликаємо не вестись на такі провокації. Адже ті, хто вами маніпулює, прекрасно розуміють, що міська влада не має відношення до підвищення цін на газ та електроенергію, до встановлення пенсій та мінімальної зарплати. І саме через підвищення, аби уникнути відключення водопостачання та тепла, ми вимушені були прийняти рішення щодо економічно обґрунтованих тарифів. Всі ми знаємо, що непопулярні рішення будь-якої влади призводять до обурення, погіршення фінансового стану, але ми не могли залишити місто без тепла та води. Стосовно акцій протесту, які організували 10 та 11 січня деякі депутати Ізюмської міської ради блоків ОПЗЖ та Світличної. Під час зібрання організатори закликали людей піднятися до адміністративної будівлі міської ради. Але на сьогодні в період локдауну та карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією, збори громадян в такій кількості заборонені. Тож представникам було запропоновано обрати ініціативну групу в кількості 3 осіб і обговорити питання, з яким вони прийшли. Організаторами заходу ця пропозиція була проігнорована, вони закликали людей іти в приміщення, не зважаючи на правила карантину. В результаті, в маленькому коридорі зібралось безліч людей, більшість з них без захисних масок. А через кілька днів лікарня знову буде переповнена хворих на ковід і знову посиплються звинувачення в бік влади, що не вистачає койко-місць. Крім того, організатори протесту закликали людей перекрити трасу, внаслідок чого було паралізовано на деякий час рух автотранспорту через місто Ізюм, де знаходились карети швидкої, МНС, громадський транспорт.

Ізюмським міським головою 6 січня був ініційований проект рішення у вигляді звернення до Кабінету Міністрів України – вищого органу виконавчої влади – з проханням переглянути тарифи, оскільки вони є дуже високими і негативно впливають на фінансовий стан ізюмчан, і не тільки ізюмчан, а й усіх жителів нашої країни.

Міська влада виступає за приведення (зниження) тарифів до економічно обґрунтованих.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.