Чем кормить цыплят с первых дней жизни в домашних условияхНовонароджені вони такі маленькі і безпорадні, аж не віриться, що незабаром перетворяться на гордість господаря – півників та курочок. Але для цього від народження за ними потрібно правильно доглядати – і, зокрема, годувати.

Перший раз давати їжу курчатам варто через 12-16 годин після вилуплення. До цього пташенята повинні обсохнути. У природі вперше вони їдять залишки плодового жовтка, тому традиційна перша їжа малюків – дрібно потовчений варений жовток. Однак, останні дослідження показують, що жовток – занадто жирна їжа для ніжного шлуночка курчат. Тому останнім часом оптимальною їжею для першого годування новонароджених курчат у домашніх умовах визнають кукурудзяну крупу (хоч і від жовтків не обов’язково відмовлятися). Її насипають прямо на підстилку або картонку, і саме на ній пташенята «опановують науку» клювати зерно.

Чем кормить цыплят с первых дней жизни в домашних условияхДля годування курчат лише з інкубатора цього буде цілком достатньо. Пропайувати новонароджених пташенят чим, крім очищеної води, не радять. Адже фактично новонароджене курча ще стерильне, у його кишечнику немає ні корисної, ні шкідливої мікрофлори. І пропоювати марганцівкою в перші години життя, як це роблять деякі господарі, просто немає сенсу – ну, хіба що використовувати її для знезараження не надто якісної води, але і тоді розчин повинен бути не дуже ненасиченим, блідо-рожевого кольору.

На другий день після народження можна розширити раціон – крім жовтків та кукурудзяної крупи вводити суміш круп: манну, пшеничну, ячну, пшоно. Можна також давати стартовий комбікорм спеціально для добових курчат. У домашніх умовах курчат годують кожні 2 години. Обов’язково потрібно перевіряти наповненість кожного вола та відокремлювати тих добових пташенят, які залишаються голодними – їм потрібно давати їжу окремо.

До обов’язкових у раціоні добових курчат належать і кисломолочні продукти, найкраще давати їм сир із низьким вмістом жиру. Якщо курчата погано його їдять – перемішувати з яйцем або крупою. Корисними будуть і кисле молоко із кефіром. А ось свіже молоко давати не варто – добові курчата його не засвоюють

Якщо курчата відмовляються від рідких молочних продуктів, варто вдатися до примусового підгодовування за допомогою піпетки. Це привчить пташенят на смак кисломолочних «блюд», і вони почнуть їсти їх самі.

Починаючи з 2-го дня життя, можна скорочувати кількість годівлі з 12 до 5-8 і починати потроху готувати до «дорослого» раціону, але це вже тема для окремої розмови.