Найкраща іграшка для дитини - порадаРоль іграшок в розвитку і вихованні дітей величезна, вони дозволяють дитині досліджувати навколишній світ, розвивати і реалізовувати свої здібності, виражати свої почуття. Тому батьки повинні купувати своїм дітям іграшки, які не тільки потрібні їм для гри, а й сприяли б їх розвитку.

Сьогодні у магазинах і на ринках представлено велике різномаїття дитячих іграшок, тому при виборі потрібно враховувати не тільки бажання дитини. Іграшка має бути безпечною та відповідати віковим особливостям дитини.

Основна частина іграшок, які сьогодні представлені на вітчизняному ринку виробляються за кордоном. Абсолютним лідером імпорту іграшок у нашу країну є Китай. Багато іграшок виготовлені з порушенням технічних і санітарних норм, тому вони небезпечні для здоров’я та життя дитини. Так, при виборі іграшок першочергово потрібно звернути увагу на її безпечність.

Найкраща іграшка для дитини - порада

При покупці іграшки оцінюйте її зовнішній вигляд та наявність упаковки, на якій має бути маркування із зазначенням наступної інформації: назва іграшки, назва країни- виробника, назва підприємства, що виготовило, адреса виробника, його товарний знак, вік дитини, для якого призначена дана іграшка, матеріал з якого вона виготовлена та спосіб її дезінфекції чи обробки, дата виготовлення (місяць, рік), термін придатності та умови зберігання. В залежності від розмірів іграшки вищезазначені відомості про іграшку можуть бути надруковані не на упаковці, а у інструкції по використанню чи на листку-вкладці. Якщо іграшка виготовлена за кордоном, то уся інформація про неї має бути зазначена на мові тієї країни, у якій вона реалізується. На упаковці чи в інструкції по використанню іграшки має бути зазначено попередження (якщо таке є), наприклад, не рекомендовано дітям до 3-х років. Також звертайте увагу на те, де під час реалізації у магазинах чи на ринках іграшки зберігаються (вони мають знаходиться на полицях чи стелажах, в окремо відведеному місці).

Найкраща іграшка для дитини - порадаІграшки для самих маленьких дітей вибирайте з урахуванням того, що будь-яку річ малюки намагаються спробувати на смак. Тому матеріал іграшки повинен бути якісним, фарба не повинна бруднити руки та бути стійкою до дії дитячої слини, води та засобів, якими проводиться її обробка. Також іграшка не повинна мати запаху. Сама іграшка не повинна містити гострих кутів, ребер (вони повинні бути притуплені), тріщин, сколів, задирок і дрібних деталей, які дитина може проковтнути. Вона має бути виготовлена із міцного і гнучкого матеріалу, щоб дитина не могла зламати іграшку та поранитися. Намагайтеся купувати іграшки, які можна мити. Конструкція іграшок, що містять наповнювач, повинна виключати доступ дітей до нього. Тканина м’яких іграшок не повинна бути занадто ворсистою, ворс не повинен вилазити, а набивні матеріали не повинні містити твердих або гострих сторонніх предметів (металева стружка, цвяхи, дерев’яні тріски, осколки скла, пластику та ін.).

Збірно-розбірні конструкції іграшок для дітей віком до 3-х років (піраміди, набори кульок на стрижні та ін.) не повинні мати деталей діаметром менше 32мм.

Пам’тайте: всі іграшки для дітей, які виготовляються та реалізовуються у торговельній мережі, повинні мати документи, що засвідчують безпечність та якість даного товару для здоров’я дитини.