Солодкий мед розпродують пасічники у Харківській області по 150 грнЦього року бджолярі у Харківській області зібрали меду на 30- 40% менше, ніж у минулому.

Пасічники попереджають, що до зими прозорим та рідким залишається лише мед з акації, інший – загусає, тому, якщо на прилавку стоїть темний рідкий мед, значить він розігрітий, і вживати його не варто.

Минулого року 60% пасік Харківської області знаходилося в окупації.

Відомо, що до війни  у Харківській області було 2,5 тисячі бджолиних господарств та більше 100 тисяч вуликів. Зараз ця кількість значно менша.

Наразі бджолярі продають мед за ціною: 170 грн за літр квіткового та 140 грн за літр акацієвого. Але, оскільки продукту мало, ціни згодом доведеться піднімати.

За словами пасічника, перший мед – з акації та інший квітковий бджолярі продають  дорожче. Мед, якого багато – переважно з різнотрав’я та соняшниковий  – дешевше. 

“Гречаний мед можна купити і за 100 гривень літр і за 300 гривень. На одному базарі –  у Ізюмі. Така ж ситуація у Харкові. Там може той самий мед  коштувати від сотні до 400 гривень. Це незрозуміло чому так відбувається”, – говорить пасічник.