Здавала позиції ЗСУ оркам - викрито зрадницюНа Харківщині викрито інформаторку, яка перед деокупацією “зливала” бойові позиції Сил оброни.

Харківською обласною прокуратурою повідомлено про підозру 36-річній жінці за фактом поширення інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 114-2 КК України).

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Як стало відомо слідству, під час захоплення міста Балаклія Ізюмського району місцева мешканка виїхала з населеного пункту та тимчасово переїхала жити до підконтрольного українській армії селища Андріївка Ізюмського району.

З червня до початку вересня 2022 року підозрювана несанкціоновано поширювала військово-значущу інформацію. Для збору даних зрадниця обходила прифронтову місцевість та приховано фотографувала місця дислокації українських військових та техніки. Вказані дані фігурантка відправляла своєму колишньому однокласнику, який перебував в окупованій на той час Балаклії Ізюмського району та мав “звʼязки” з представниками рф.

Інформацію підозрювана “зливала” агенту через месенджер “Телеграм”.

Після звільнення Харківщини жінка повернулась до Балаклії Ізюмського району, де її викрили правоохоронці.

Підозрюваній було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування та оперативний супровід — Управління СБУ в Харківській області.